25-тивідсоткову «знижку» при визначенні ринкової вартості нерухомості хочуть прибрати

ФДМУ хоче прибрати 25-тивідсоткову «знижку» при визначенні ринкової вартості нерухомого майна

25-тивідсоткову «знижку»
хочуть прибрати

Фондом державного майна України було розроблено проєкт Закону Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо функціонування Єдиної бази даних звітів про оцінку.

Наразі вказаний документ знову знаходиться на розгляді і Державній регуляторній службі України (раніше ДРС своїм рішенням від 23.07.2020 року №441 відмовила в погодженні вказаного регуляторного акту).

Проєктом Закону запроваджується фіксована плата за формування електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості та реєстрацію звітів про оцінку з метою запобігання внесення недобросовісними суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами) недостовірної інформації до Єдиної бази та забезпечення фінансування функціонування Єдиної бази з державного бюджету.

Борги за комуналку при купівлі квартири не переходять до її нового власника

Розмір плати за формування довідок становитиме 2,5% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня календарного року, за одну операцію, а розмір плати за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази — 5%.

Також проєктом Закону, з метою однакового трактування понять у статтях 173, 174 Податкового кодексу, слово «оціночна» вартість замінено словом «ринкова» вартість.

Поруч із цим, з метою запобігання зниження обсягу надходжень до державного бюджету від податків під час здійснення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами на чверть, вказаним проєктом виключається норма про «межі допустимого 25-відсоткового цінового діапазону» при визначенні ринкової вартості об’єкта нерухомості.

Кожен, хто купує житло вперше має право повернути сплачений пенсійний збір: як це зробити

На сьогодні: «реєстрація звіту про оцінку майна з присвоєнням йому унікального реєстраційного номера здійснюється Єдиною базою даних звітів про оцінку (далі — Єдина база) за умови, що визначена у звіті про оцінку майна ринкова вартість об’єкта нерухомості відрізняється не більше, як на 25 відсотків від оціночної вартості, визначеної Єдиною базою. У разі, якщо визначена у звіті про оцінку майна ринкова вартість об’єкта нерухомості відрізняється більше, як на 25 відсотків від оціночної вартості, визначеної Єдиною базою, Єдина база автоматично відмовляє в реєстрації звіту про оцінку».

На думку ФДМУ зазначена норма легалізує «знижку» від ринкової вартості об’єкта нерухомості в розмірі 25 відсотків, що створює реальний ризик того, що сторони правочину навмисно визначатимуть оціночну вартість об’єкта нерухомості зі знижкою 25 відсотків, користуючись запропонованою нормою. Це потенційно знизить обсяг надходжень до державного бюджету від податків під час здійснення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами на чверть.

Украинцы могут лишиться субсидий из-за нового рынка газа. В чем причина 

Интересно про строительство: ранее мы писали о принципах работы и преимуществах индукционных электрических котлов

Источник:
dreamdim

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.