90 охоронних договорів протягом року: Департамент охорони культурної спадщини відзвітував про роботу

Департамент охорони культурної спадщини уклав 90 охоронних договорів

90 охоронних договорів на об’єкти
охорони культурної спадщини

Протягом січня-червня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА опрацював та уклав 90 охоронних договорів на об’єкти охорони культурної спадщини. Про це повідомив директор Департаменту Олександр Никоряк.

«Серед 90 об’єктів хотів би виділити житловий будинок рубежу 19-20 ст., у якому проживав Костянтин Паустовський на вул. Лютеранській, 33 та Особняк Аршавського на Лютеранській, 23; на вул. Хрещатик, 44 – будинок 1883 р., побудований за проєктом архітектора Шлейфера як прибутковий. У 1899 році реконструйований і надбудований верхнім поверхом за проектом Крауса. Будинок – характерна пам’ятка архітектури періоду еклектики. У кінці 19 ст. тут розміщувався готель «Франкфурт», тут знаходилися зуболікарська школа Лур’є, видавниче товариство «Друкар», Єврейський народний університет, Центральне бюро Асоціації революційного мистецтва України (АРМУ), де працювали відомі діячі науки і культури. Андріївський узвіз, 34 – один із найстаріших будинків, які збереглися на вулиці. Збудований у 1890 році за проєктом архітектора Вишневського. На час зведення, до слова, це була одна з найбільших житлових будівель Києва. Укладено охоронний договір на Національний виставковий центр України на Глушкова, 1», – повідомив Олександр Никоряк.

Рынок жилья: как изменились цены на новые квартиры и на «вторичке», и почему дешевеет аренда

Також, серед іншого, були укладені охоронні договори щодо об’єктів за адресами: вул. Січових Стрільців, 55, вул. Гончара, 40 та 60, вул. Хрещатик, 8 (відомий як будівля банку «Хрещатик»), вул. Обсерваторна, 19, вул. Інститутська 22/7 та 15/5, вул. Рейтарська, 25, вул. Саксаганського, 65 та вул. Сагайдачного 22/1, Володимирська, 42 та інші.

Нагадаємо, охоронні договори дуже важливі для захисту і збереження пам’ятки. У таких договорах детально прописано, як може використовуватися пам’ятка, види і терміни охоронних, реставраційних, відновлювальних або протиаварійних робіт. Також до договору обов’язково додаються акт технічного стану пам’ятки, перелік історико-культурних цінностей і предметів, що належать до неї. Власне, охоронний договір – це підтверджене зобов’язання власника пам’ятки щодо її належного утримання, використання за призначенням та, врешті-решт, її збереження.

Що необхідно зробити, щоб проведення реставрації будівлі було законним? Рекомендації КМДА 

, наполненные бесконтактными технологиями для безопасной работы в условиях карантина 

Источник:
3m2

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.