Борги за газ пропонують списати. Це допоможе зберегти 100 тисяч робочих місць

Рішення боргової кризи запропоноване у законопроекті №3800-1 — ФРУ пропонує прискорити його винесення на затвердження Верховною Радою

Системне та виважене рішення боргової кризи, запропоноване у законопроекті №3800-1, дозволить фінансово оздоровити сотні підприємств теплокомуненерго державної та комунальної власності та зберегти близько 100 тисяч робочих місць. Про це повідомили у Федерації роботодавців України.

Організація разом із Асоціаціями міст України, Укртеплокомуненерго та УкрТЕЦ пропонують на початку вересня провести громадські слухання законопроекту №3800-1 та прискорити його винесення на затвердження Верховною Радою.

Долги за газ: чиновники предлагают списать долги, но в итоге придется заплатить гораздо больше

Там підкреслюють, що станом на 1 серпня 2020 року взаємні неплатежі за газ між усіма учасниками ринку газу перевищила 114 млрд грн. Більше половини з них припадає на підприємства теплокомуненерго державної та комунальної власності.

За даними Федерації роботодавців України, асоціацій Укртеплокомуненерго і УкрТЕЦ, масштабна боргова криза спровокована дискримінаційними регуляторними рішеннями органів державної влади, прийнятими протягом останніх п’яти років.

«Зараз ситуація ускладнилася тим, що кошти, отримані від населення за надані послуги, тут же списують на погашення боргів за газ. У той час як тарифи на тепло нижче собівартості, тому коштів не вистачає на ремонти, необхідні перед опалювальним періодом. І в цей же час Нафтогаз виставляє пені і штрафи за минулі борги — але нам заборонено застосовувати такі санкції до неплатників», — сказав глава профільної асоціації.

Отдельная плата за доставку газа населению: почему она необходима? — комментарий экс министра ЖКХ

На думку учасників круглого столу, штучно створена заборгованість за газ може дестабілізувати роботу теплокомуненерго та ринку газу як в разі зростання цін на газ, який очікується з початком опалювального періоду, так і в разі погіршення ситуації з епідемією COVID19. Вони відзначили, що не можна виставляти такі борги за газ для погашення за рахунок звичайних споживачів.

«Українці не повинні платити зі своєї кишені за прорахунки і помилки органів влади, через які виникла заборгованість», — зазначив експерт.

«Є комплексне і прозоре вирішення проблеми, запропоноване авторами законопроекту про списання штучних боргів за газ. Таким чином галузі фінансово оздоровляться, що стане першим кроком до поліпшення їх інвестиційної привабливості та збереженню робочих місць — а тут зайнято 100 тисяч фахівців», — сказав представник ФРУ.

Цена на газ поднимется выше 5 грн. Газсбыты сообщили когда ждать повышение цен 


Источник:
delo

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.