Борги за комуналку: 25% спишуть з зарплати або ж заарештують майно. Що відомо про новий законопроект

Борги за комуналку вираховуватимуть з зарплати

Борги за комуналку: на сплату 
вираховуватимуть чверть зарплатні

В Україні борг населення за комунальні послуги перевалив за 29 мільярдів гривень. Це без врахування несплат за електрику та газ. Та депутати придумали, як боротися з боржниками. У парламенті вже лежить законопроєкт.

Зовсім скоро у боржників із зарплати списуватимуть 25% на виплату заборгованості. Або ж заарештують майно. 

Жанна Яременко мешкає в Києві. Має несплачені рахунки за квартиру в Мукачевому. Здавала її в оренду. Квартиранти й залишили з боргами у 18 тисяч гривень. Тепер на її квартиру, машину, та всю приватну власність накладений арешт.

«Вони далі мені рахують борг. Я зв’язалась з державним виконавцем, в кого справа, він відправив мені справу. В принципі, суд пройшов без мене. Мене на суді не треба, вони мають повноваження не викликати людей до суду і накладати арешт на все майно і всі рахунки», — каже Жанна.

От газоснабжения должны быть отключены 140 тыс. многоэтажек – замглавы комитета Рады

Подібна законодавча ініціатива вкрай необхідна, кажуть в профільному міністерстві.

«Нам сподіватися на те, що будуть вчасно відремонтовані теплові мережі або мережі водопостачання, або вжиті заходи більш енергозберігаючого обладнання запровадження, у нас таких сподівань нема. Бо досить велика заборгованість у певної категорії споживачів», — пояснює заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

Сьогодні, якщо ви боржник і тривалий час не сплачуєте за комунальні послуги, виконавча служба, як це трапилось у випадку Жанни Яременко, може претендувати на ваше майно. Натомість законопроєкт дає можливість врегулювати цю ситуацію, каже ініціатор документу.

«Реструктуризація на сьогодні не є основною, тобто основою тих договорів. Якщо буде ухвалено цей законопроєкт, то вона буде обов’язковою як елемент захисту громадян перед якимись послугонадавачами», — пояснив народний депутат Михайло Лаба.

Ужесточение правил получения соцпомощи: субсидий выдадут на 6-7 млрд гривен меньше — эксперт

Якщо документ таки стане нормою, працюватиме цей механізм наступним чином:

«Передбачено, що не більше ніж всі платежі. Тобто, це твоя комуналка в цьому місяці, плюс боргові зобов’язання з реструктуризацією максимум на 60 місяців, не перевищуватимуть 25%. Тобто 1/4 твого заробітку, якщо ти працездатна особа, або 20% від твого пенсійного забезпечення», — роз’яснив правозахисник Богдан Кушнір.

Якщо не вклались у 60 місяців, договір про реструктуризацію боргу автоматично подовжиться. Це якщо ви сумлінно віддаєте несплати. В іншому випадку виконавча служба до вас добереться. 

Цены на газ будут часто меняться но платить придется больше. Поможет ли смена поставщика газа? 

 и том, где их можно выбрать

Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.