Борги за опалення заднім числом у вересні: Киянам нарахували додатково 800-1000 грн боргу. Що відомо

Киянам нарахували борги за опалення заднім числом

«Подарунок» від «Київтеплоенерго»

Жителі Києва отримали перед місцевими виборами «подарунок» від Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Київтеплоенерго».

Так, в платіжках за вересень вони виявили борги за опалення в сумі 800-1000 грн, яких не було за станом на серпень.

З такими нізвідки взялися вимогами платити за фактично ненадані послуги мешканці будинків, в яких було встановлено будинковий лічильник тепла, і які справно платили «комуналку», вирішили не миритися, і звернулися до органів місцевого самоврядування.

Сокращение субсидий на оплату услуг ЖКХ: в чем причина. Комментарий замдиректора департамента социальной политики

На жаль, ні відповіді від мера Києва Віталія Кличка, ні від КМДА вони поки не отримали (як і виразного пояснення від КП «Київтеплоенерго»).

У відповідь на питання в Центрі комунального сервісу пояснили наступне.

Розподіл між споживачами обсягу спожитої у будівлі послуги здійснюється з урахуванням показань вузлів розподільного обліку / приладів — розподілювачів теплової енергії, а у разі їх відсутності — пропорційно до площі (об’єму) приміщення споживача згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. N 315.

Визначений за допомогою вузла (вузлів) комерційного обліку (у випадках, передбачених частиною другою статті 9 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», — за розрахунковим або середнім обсягом споживання) обсяг спожитої у будівлі теплової енергії включає обсяги теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання (у разі обліку теплової енергії у гарячій воді), забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) та розподіляється між споживачами в порядку, визначеному статтею 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Виконавець періодично, не менше одного разу на рік, у порядку, визначеному в договорі, проводить контрольне зняття показань вузлів розподільного обліку / приладів — розподілювачів теплової енергії у присутності споживача або його представника. Результати контрольного зняття показань вузлів розподільного обліку / приладів — розподілювачів теплової енергії є підставою для здійснення перерозподілу обсягу спожитої послуги та проведення перерахунку із споживачем.

Перерозподіл обсягів спожитої послуги та перерахунок із споживачем проводиться у тому розрахунковому періоді, в якому було отримано в установленому порядку інформацію про невідповідність обсягу розподіленої теплової енергії окремим споживачам обсягу, необхідному для розподілу, але не більше ніж за дванадцять розрахункових періодів.

Зг. Постанови КМ, Договір, Правила від 21.08.2019 № 830 діє з 04.09.2019 п. 9 у разі укладення індивідуальних договорів про надання послуг виконавець послуги може здійснювати розподіл загальнобудинкового обсягу спожитої теплової енергії між співвласниками багатоквартирного будинку згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг та договорами.

Так сума перерахунку в зв’язку з вище зазначеним, за період 21.10.2018-30.04.2020 р. становить в сумі 887,81 грн до сплати, яка відображена в рахунку-повідомленні за вересень 2020 р.».

Таким чином, в Центрі комунального сервісу фактично підтвердили той факт, що в КП вирішили перерозподілити борги, накопичені жителями будинків, які не оплачують опалення, з жовтня 2018 року, на жителів, які платять за комунальні послуги. При чому, в протиріччя нормі про те, що перерозподіл може здійснюватися не більше, ніж за 12 місяців. 

Рахунки на комуналку збільшаться, оскільки формування тарифів передають «на місця» — експерт 

Интересно о строительстве: ранее мы писали об особенностях лакокрасочных материалов украинского производства

Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.