Будівельники розглядають страхування як альтернативу дозвільній системі

Будівельники пропонують розширити практику страхування для проектів житлової нерухомості

Потрібно розширити практику страхування для проектів житлової нерухомості та лібералізувати отримання дозволів на будівництво. Це визначили представники будівельної галузі та страхового ринку під час online круглого столу «Страхування у будівництві: невід’ємна частина реформування #ДАБІ», організованого Конфедерацією будівельників України (КБУ).   

Зокрема, для об’єктів СС2 та СС3 — якщо компанія страхує будівельні ризики, ризики від третіх осіб та інших, то контроль зі сторони держави мінімізується.

Для комерційних проектів страхування вже давно показало свою ефективність.

Настав час зробити цю практику і для житлових проектів.

Страхування має бути добровільним, це свого роду альтернатива тих функцій, що виконує зараз держава у особі Державної архітектурно-будівельної інспекції. Завдяки залученню страхових компаній підвищиться якість проектів.

Під час обговорення визначили питання, що виникають при будівництві комерційної і житлової нерухомості, шляхи їх вирішення та можливості ринку в покритті деяких ризиків через страхування:

  • Інститут страхування в будівельній індустрії може надати цілий комплекс програм зі страхування вже сьогодні.
  • Страхування на зовнішніх ринках, де існують сталі програми страхування, умови, правила, обмеження і застереження.
  • Страхування ризиків за полісами, що покривають їхні ризики на будівельному майданчику і відповідальність перед третіми особами.
  • Застосування інших механізмів фінансового забезпечення, посилення контролю учасників будівельної індустрії і допуску їх на ринок.
  • Страхування гарантій і страхування прихованих дефектів. Для цього повинна бути розвинена інфраструктура страхового ринку та перестрахувальні програми по цим видам.
  • Наявність страхових брокерів – міжнародна практика. Саме вони проводять оцінку ризиків передбачуваного проекту будівництва, варіанти їх розміщення на страховому ринку, перестрахування на іноземних платформах.

Продовжуємо разом напрацьовувати спільну концепцію, можливості інституту страхування та їх відображення в законах. Все це допоможе убезпечити будівництво в Україні. 

Джерело: Прес-служба КБУ

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.