Будівництво і ритейл стримали загальне падіння економіки (ІНФОГРАФІКА)

У серпні майже всі види економічної діяльності показали уповільнення темпів падіння

Загальне падіння економіки
стримали будівництво і ритейл

За підсумками восьми місяців Мінекономіки оцінює падіння ВВП в 5,8%. Про це йдеться в Огляді економічної активності (січень — серпень 2020 року).

У серпні майже всі види економічної діяльності показали уповільнення темпів падіння, а деякі — навіть зростання.

Так, в серпні обсяг усіх будівельних робіт збільшився на 7,2% (в липні був спад на 1,1%). Основним позитивним фактором було активне проведення дорожніх робіт. Водночас, в житловому будівництві спостерігалося значне скорочення, в тому числі через зниження попиту на житлову нерухомість на початкових стадіях будівництва. Зниження інвестиційної активності підприємств позначилося на скороченні обсягів будівництва нежитлових будівель.

На 20% більше податків заплатить у 2021 році кожен працюючий українець

Відновлення економічної активності в деяких сферах економіки на тлі пом’якшення карантину, а також реалізація відкладеного попиту, покупки товарів для забезпечення дистанційної роботи та навчання сприяли поліпшенню ситуації в ритейлі. Як слід його обсяг в серпні виріс на 8,5%, а за підсумками восьми місяців — на 6%.

Серед негативних факторів, що впливають на економіку, міністерство відзначає низьку інвестиційну активність, серед позитивних: адаптацію до умов карантину, збереження відносно високої купівельної активності, сприятливу кон’юнктуру на світових ринках.

У промисловості ситуація погіршується. У серпні падіння промислового виробництва склало 5,3% в річному вимірі («мінус» 4,2% в липні), зокрема в переробній промисловості — «мінус» 7,7% («мінус» 6,6% в липні).

Ціни на будівельні роботи в Україні у серпні зросли на 1,8% 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали зачем нужна вентиляция в квартире и каким должен быть воздух в доме

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.