Цена на газ продолжит расти до конца отопительного сезона — експерт

Ціна на газ зростатиме до кінця опалювального сезону: експерт пояснив причину

Ціна за газ зросте

«Нафтогаз» оголосив про підвищення ціни на газ для населення. Все нібито через подорожчання блакитного палива в європейських газових хабах, яке традиційно відбувається напередодні опалювального сезону. Хоча зростання ціни на газ експерти прогнозували ще з липня.

Експерт з питань енергетики Геннадій розповыв про причини подорожчання газу, з чим це пов’язано і чи буде надалі підвищуватись ціна на блакитне паливо.

Про подорожчання газу

За словами експерта, це не пов’язане з подорожчанням на європейських ринках перед початком опалювального сезону.

«Це пов’язано з закінченням терміну дії спеціальних зобов’язань «Нафтогазу» та «Укргазвидобування», і тим, що ціна на газ для населення вирівнюється з ціною на газ для промисловості», – пояснив експерт.

Відтепер у нас будуть ціни, в тому числі й для домогосподарств, прив’язані до котирування на європейському континенті. І вже не буде відмінностей в тому, кому цей газ постачатимуть. Єдиний виняток – це «Теплокомуненерго», в яких спеціальні зобов’язання продовжили до закінчення опалювального сезону 2020 – 2021 років.

Довідка. Вже у вересні ціна за кубометр газу складатиме 4 гривні 73 копійки за місяць. Це майже на 45% більше, ніж у серпні. У «Нафтогазі» ж пояснили – збільшення цін помірне, і стало можливим завдяки великим запасам в українських газосховищах.

Коммунальные тарифы в Украине завышены, так считают более 80% украинцев – результаты опроса (ИНФОГРАФИКА)

Чи буде підвищуватися ціна і надалі

Всі біржові ціни на газ підпорядковуються сезонності. На початку весни й до кінця літа ціна знижується, а потім на початку осені й під час опалювального сезону – зростає.

«Ці ціни визначаються тим, чи достатньо газу не в українських газових сховищах, а в європейських. І чим менше там газу – тим вища ціна на біржах. Тому до кінця опалювального сезону ціна для населення буде постійно зростати. Але при цьому, цього року ціна газу нижча, ніж минулого. Тому в платіжках сумарна вартість буде меншою, попри усі можливі зміни», – пояснив Рябцев.

Кабмин сократил субсидии: кто и склько теперь смогут получить

Чи варто купувати річний тариф?

Також він наголосив, що купувати річний тариф на газ – немає сенсу, якщо ви живете в багатоквартирному будинку, тому що ви використовуєте газ лише для приготування їжі – це дрібничка.

Але якщо у вас є газовий котел для опалення і підігріву води, то вам потрібно шукати якомога кращу пропозицію. Зараз найкраща пропозиція є від «Нафтогазу» України.

От газоснабжения должны быть отключены 140 тыс. многоэтажек – замглавы комитета Рады

Як формується ціна на газ?

З 1 серпня 2020 року ні «Нафтогаз», ні Кабінет Міністрів ціни на газ для населення безпосередньо не встановлює – їх регулює ринок. Тобто діє принцип імпортного паритету. Україна купує газ на німецькому або нідерландському хабі. До цієї ціни додають вартість транспортних послуг.

Ціна газу для населення зросте, хоч власний видобуток дешевого газу збільшився і покриває 69% споживання

Интересно про строительство: ранее мы писали об особенностях и достоинствах ламината

Источник:
24tv

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.