Чому в Києві зараз з’являється так мало нових житлових комплексів і що буде далі

Що очікує ринок і чому забудовники не запускають нові ЖК

Чому так мало ЖК
і що буде з ринком

Чому в Києві зараз стартує так мало нових житлових комплексів? Зазвичай причину люблять списувати на прийдешній апокаліпсис у вигляді мильної бульбашки, який обвалить ціни та паралізує девелоперський бізнес, повідомляє експерт ринку нерухомості.

Квартиру не заберуть. Мораторій на примусове виселення валютних боржників з будинків продовжено

Але, як на мене, ми ще не зіткнулися з провісниками подібного сценарію, хоча ризиків для ринку нерухомості вистачає з головою.

На питання, чому так мало стартує продажів ЖК, відповідь потрібно давати комплексну.

Насамперед не варто забувати про те, що у нас надворі — 2020 рік. Ми якось пережили коронавірусну весну, і ринок ще й досі оговтується.

В умовах, коли горизонт планування затопило, забудовники з головою на плечах вирішили відкласти до шухляди більшість стартів продажів, які було заплановано.

Ті, хто розумів складність майбутнього, сконцентрувалися виключно на вже розпочатих будівництвах.

Рынок жилой недвижимости набирает обороты: как изменились цены и условия покупки

Зараз із відновленням купівельного інтересу поступово починається розморожування планів.

Водночас, згідно з моїми даними, восени нас чекає частина запаморочливих сюрпризів щодо злиття, поглинання, а іноді й пожирання тих, хто не встиг «перевзутися» під час коронавірусу.

Далі оглядаємося та бачимо, що кількість побудованого та зданого в експлуатацію житла з початку року дуже відрізняється.

Цьому дуже сприяла Державна архітектурно-будівельна інспекція, точніше, її ліквідація, і, звісно, карантин. Документи багатьох проєктів вже не перший місяць лежать і чекають свого часу, а новосели встигли вимучити себе та забудовників.

Є шанс, що до старту бізнес-сезону держоргани заворушаться, процес зрушиться з мертвої точки, затримки помалу почнуть ліквідуватися.

Інакше ми маємо великі шанси заплутатися в матриці очікування-реальність, яка впливатиме на відносини забудовник-покупець і покупець-влада однаковою мірою.

251 дачу знесуть заради будівництва мосту на Русанівських садах. Кличко розповів про компенсації

І насамкінець – поняття «мало» досить індивідуальне. За останні 2 роки (не беру зараз до уваги особливий 2020-й) ми спостерігаємо поступове балансування попиту та пропозиції.

Це призводить до ще більш запеклої конкуренції за покупця, від чого останній тільки виграє.

Адже конкуренція штовхає на опрацювання більш якісного та ліквідного продукту — житлового середовища з усіма необхідними функціями, а обмежені фінансові можливості аудиторії стримують стрибкоподібне зростання цін.

Це означає, що ви цілком можете розрахувати вигідний момент для купівлі вподобаного ЖК, ґрунтуючись на своїх доходах.

Для економії, звісно, краще заходити в інвестиції на старті, коли ціна на квадратний метр найнижча.

Але в такому разі дуже важливо перевірити й оцінити репутацію, надійність забудовника, вивчити дозвільну документацію, перспективи освоєння території та розвитку району.

Зі старту до завершення циклу проєкту ціна може зрости в середньому на 30% у комфорт-сегменті. Але все залежить від ЖК: це можуть бути і 33-34%, 40%, якщо платоспроможний попит концентруватиметься навколо нього.

Щоб передбачити потенційно успішний об’єкт, дивіться для початку на локацію, концепцію, формат, наповненість, благоустрій, квартирографію, а також архітектурні та планувальні деталі.

Порівнюйте сусідні комплекси, шукайте плюси та мінуси. А головне — мисліть категоріями тих, хто тут купуватиме.

Карантин и штрафы: за неодетую маску заплатим намного больше. Кабмин ужесточил штрафы 


Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.