Цифровізація ДІМ. Що планують реалізувати в 2021 році

Голова Державної інспекції містобудування України Юрій Васильченко анонсував цифрові трансформації у відомстві

 

Нещодавно Державна інспекція містобудування офіційно подала до Міністерства цифрової трансформації пропозиції щодо цифровізації на 2021 рік.

Ми запропонували п’ять заходів, які б хотіли втілити у роботу вже наступного року. Хочу коротко про них розповісти.

1. Впровадження SIP телефонії. Використовувати цей сервіс можна як на мобільних телефонах, так і планшетах, домашніх комп’ютерах, ноутбуках. Головне, щоб був доступ до Інтернету. Можна буде телефонувати з одного номеру з будь-якого пристрою, не прив’язуючись до місця перебування. Також це дозволить проводити онлайн конференції.

SIP телефонія не потребує фізичної присутності у конкретному місці. Тому у випадку, наприклад, введення карантинних обмежень робота ДІМ не буде зупинятися.

2. Відеофіксація перевірок. Планується використання нагрудних відеореєстраторів, які обладнані тривожними кнопками та сервісами відстеження місцезнаходження державного інспектора.

Це необхідно, щоб мати об’єктивну інформацію про дії посадових осіб під час здійснення ними перевірок.

Відеозаписи будуть записуватися та завантажуватися на сервер.

3. Створення офіційного вебсайту ДІМ. Це допоможе налагодити ефективну комунікацію з громадськістю та оприлюднювати важливу інформацію про життя Інспекції.

Громадяни зможуть отримувати в онлайн режимі відповіді на найпоширеніші питання, звертатися через сайт до ДІМ, його терорганів, а також до децентралізованих органів держархбудконтролю.

4. Впровадження центру обробки даних (ЦОД). Це значно спростить роботу із цифровою інфраструктурою для працівників. Також планується використання технології «тонкого клієнта» для взаємодії з хмарним середовищем.

Ми також запропонували створення захищеного цифрового робочого місця.

Це дозволить використовувати невелику кількість спеціалізованого серверного обладнання у територіальних органах ДІМ, адмініструвати програмні комплекси з найменшими витратами людино-годин, дасть змогу забезпечити керованість і захищеність цифрової інфраструктури ДІМ.

5. Впровадження електронного документообігу. Це значно спростить та прискорить роботу з документами, дозволить легко відстежувати рух документів на всіх етапах підготовки та скоротити строки їх підготовки й погодження.

До того ж, дасть змогу вести облік та контроль діяльності співробітників ДІМ.

Чого ми очікуємо від таких нововведень?

Втілення цих заходів повинно забезпечити прозорість та відкритість роботи ДІМ та загалом системи здійснення контролю й нагляду у сфері містобудування, запобігання виникненню корупції та зловживань.

Я сподіваюся, що ці пропозиції будуть підтримані Міністерством цифрової трансформації України і будуть реалізовуватись вже починаючи з наступного року.

Дізнайтесь більше про діяльність Юрія Васильченка на посаді голови ДІМ у будівельній вікіпедії від Build Portal >>>

Джерело: прес-служба ДІМ

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.