Ціна житла: як сильно подорожчали квартири в столиці (ІНФОГРАФІКА)

Ціни в новобудовах столиці зросли. Підсумки серпня

Ринок новобудов демонструє
ріст цін на тлі карантину 

Останній літній місяць в Києві ознаменувався зростанням цін і поверненням на докарантинні позиції. Що відбувалося з цінами на первинному ринку житла в столиці?

Отже, зростання в усіх напрямках: середня ціна на кв. м в серпні зафіксована на рівні 26 500 грн/кв. м, що еквівалентно 960$/кв. м. Мінімальна ціна також зросла до 17 900 грн/кв. м (650$/кв. м). Таким чином після незначного падіння в період з квітня по липень ринок поступово відновлюється до рівня березневих цін, що цілком може статися вже у вересні.

 

Зростання середньої ціни відбулося в усіх сегментах, крім комфорт-класу: тут зниження з 21 700 грн/кв. м до 21 600 грн/кв. м. У економ-сегменті ціна виросла на 900 грн і склала 1 950 грн/кв. м. У бізнес-класі зростання зовсім незначне: від 37 900 до 38 700 грн /кв. м. Найбільш значне зростання сталося в еліт-класі: з 64 200 грн/кв. м до 68 500 грн/кв. м.

Рынок жилой недвижимости: осенью застройщики откажутся от акций, что будет с ценами

Цікаво відзначити і ситуацію по районах Києва: у всіх районах відзначаємо зростання середньої ціни за кв. м. Виняток склали Подільський і Дніпровський райони, де ціна трохи впала. В інших же районах від +500 грн/кв. м до 4 500 грн/кв. м (Печерський район).

 

Чим можна пояснити ситуацію, що склалася? Зниження цін в період з квітня по липень було обумовлено реакцією забудовників на зниження попиту. Проте, з початку літа і ослаблення карантинних заходів, коли попит з боку потенційних покупців став поступово повертатися, стали коригуватися і ціни. Цілком ймовірно, що показники осені можна буде порівняти з лютим-березнем. У той же час кількість нових об’єктів і стартів продажів в цьому році все одно істотно нижче минулого року, що також дозволяє тримати планку цін.

Цены на жилье поднимуться из-за ситуации с «Аркадой»

У серпні були презентовані результати першого півріччя за обсягами введеного в експлуатацію житла, які також підтверджують, що обсяги пропозиції також будуть скорочуватися. В цілому за 6 місяців 2020 було введено 174 082 кв. м, з них 165 877 кв. м у другому кварталі року. Що на 40% менше аналогічного періоду минулого року (430 585 кв. м за 6 місяців 2019 року).

Другим важливим моментом зміцнення інтересу до нерухомості стало також зниження прибутковості банківських депозитів і відчуття нестабільності, яке відзначають більшість українців в останні півроку. Варто відзначити, що первинна нерухомість столиці як і раніше затребувана саме з метою покупки житла для постійного проживання: більше 60% всіх угод на ринку. Житловий фонд без комплексної реконструкції та реновації приходить в нежитловий стан, і ті, хто має таку можливість, вважають за краще первинну нерухомість для поліпшення своїх житлових умов. Негативні наслідки скандалу з Укрбуд і Аркада зробили покупців ще більш уважними при виборі забудовника, але кардинально не вплинули на відсоток тих, хто купує або планує покупку житла.

Орендувати чи купити житло дозволять лише через рієлтора: українцям хочуть нав’язати обов’язкові платні послуги посередників

Цікаво про ремонти: раніше ми писали як надати нового життя раритетним стільцям

Источник:
3m2

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.