Ціна житла: як змінились цінники на квадратні метри ринку новобудов, залежно від класу житла

Скільки коштують квартири в новобудовах Києва за підсумками жовтня

Як змінились ціни на
житло в новобудовах столиці

Середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва за підсумком жовтня зросла на 1,5%, або 400 грн — до 27 тис. грн. Подорожчання ціни збіглося з періодом значного зростання курсу долара: на початку жовтня офіційний курс від НБУ був на рівні 27,6 грн/$, а вже до початку листопада склав 28,4 грн/$.

Налог на недвижимость по-новому: 100 тысяч гривен за хрущевку и плата за жилье даже не введенное в эксплуатацию

Девальвація гривні одразу ж позначається на собівартості будівництва — будматеріалах і складниках. Зростання цін на арматуру, бетон і керамоблок однаковою мірою впливає на подорожчання ціни квадрата в новобудовах.

Якщо дивитися в доларах, то ціна за квадратний метр у середньому залишилася без змін — на рівні $950/кв. м.

А ось середні ціни за класами житла в Києві за місяць показали різноспрямовану динаміку. «Економ» просів на 9%, або 1,8 тис. грн/кв. м — до 19,2 тис. грн/кв. м, у доларах зменшення склало $60, або 8% — до $680/кв. м.

Опитані  гравці ринку пов’язують це з істотним просіданням інтересу та реального попиту в сегменті. Конкуренція багатофункціональних концепцій ЖК тіснить типові проєкти в моноформатах, а низька динаміка будівництва на майданчиках стає другим каменем спотикання між економкласом і покупцем.

Оренда житла в Києві, Одесі та Львові: як змінилась ціна залежно від району і кількості кімнат (ІНФОГРАФІКА)

Третій нюанс, який суттєво позначається на дешевому житлі, — падіння реальних доходів населення на 7,3% у другому кварталі через зростання безробіття, масові скорочення, зменшення переказів від трудових мігрантів.

Так чи інакше, але великий відсоток потенційних покупців, які ще 2019 року більш-менш схилялися до купівлі квартири й поглядали в бік масового житла, сьогодні змушені відкласти ці плани на невизначений строк.

Комфорт-клас у середньому по ринку зріс лише на 100 грн, або 0,5% — до 22,5 тис. грн/кв. м, а в доларах, навпаки, просів на $10, або 1,3% — до $790/кв. м. Утім, саме в цьому класі спостерігається найбільший рівень конкуренції концепцій.

У категорії комфорт+ представлені багатофункціональні ЖК, проєкти у форматі місто в місті, екокомплекси, які зараз конвертують увагу покупців у реальні гроші.

Тому в окремих проєктах цього сегмента може спостерігатися зростання на 1 — 3% вище, ніж загалом по ринку, якщо новобудова перейшла на більш високий етап циклу будівництва.

COVID-19: общественный транспорт в Киеве может быть остановлен — Минздрав

Бізнес-клас виріс у гривні на 700 грн, або 1,8% — до 40,7 тис. грн/кв. м, а в доларах — на $10, або 0,7%, до $1,43 тис./кв. м. За словами гравців ринку, покупець бізнес-сегмента зараз вибрав для себе позицію спостерігача. Він придивляється до пропозиції, оцінює ступінь готовності й динаміку будівництва, збирає спецумови та пропозиції по ринку, вичікуючи, коли ж настане найкращий час для купівлі квартири.

«Часто ці покупці володіють компаніями й дуже залежать від економічного клімату в країні, а він зараз, будемо відверті, є не найсприятливішим. Вони побоюються другого масштабного локдауна та його наслідків і не поспішають купувати нерухомість у тому разі, якщо це купівля особисто для себе. А ось відсоток приватних інвестицій для збереження та примноження капіталу трохи зріс завдяки зниженню ставок за депозитами в найбільших банках країни», — розповів нам представник великого київського забудовника.

Еліт-клас теж підріс: на 9,7 тис. грн, або 15,8% — до 71 тис. грн/кв. м і на $300, або 13,6% — до $2,5 тис./кв. м. Нових проєктів елітної нерухомості в Києві поки не видно, а зростання пов’язане зі скороченням рівня пропозиції та переходом окремих проєктів на вищий рівень готовності.

До кінця року опитані  експерти ринку прогнозують стабільне зростання ціни на новобудови в середньому на 1-2% на місяць через ринкові чинники впливу: зростання собівартості будівництва, курсові коливання, інфляцію.

У тих же проєктах, де спостерігається підвищений платоспроможний попит і зацікавленість із боку покупця, подорожчання квадратного метра буде помітнішим, але не більш як на 2 — 4%. Усе впирається в реального покупця з грошима, а його на ринку на всіх бракує.

Резкое подорожание газа для населения. Прогноз на зиму: 6 тысяч гривен за дом и до сотни — за плиту 

Интересно о строительстве: ранее мы писали о сферах применения и преимущества тротуарных плит из бетона

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.