Ціни на житло восени впадуть — експерт

Восени на ринку житлової нерухомості Києва очікується зниження цін

Восени житло
подешевшає

Середня ціна квадратного метра в новобудовах Києва з початку карантину залишалася практично на одному рівні і становила близько 25 тис. грн. «Якщо сьогодні прийти до забудовника, то можна домовитися про персональні знижки — їх розмір буде залежати від самого забудовника, його ситуації і стану об’єкта будівництва, але вже восени ми побачимо явне зниження цін на міську нерухомість», — говорить брокер Валерій.

Цены на жилье в новостроях как правило, ниже заявленных застройщиком цен. На сколько отличается сумма?

Перехід на дистанційну роботу змінив пріоритети покупців — тепер у них все менше прагнення жити в центрі. За словами, експерта, вже відновився попит на найближчі передмістя, де найбільш затребувані малоповерхові будинки клубного формату. «Масова міграція в передмістя і за місто чинитиме ціновий тиск на вартість квартир в Києві — в залежності від об’єкта ціни просядуть до 30%. Крім того, за останній рік у девелоперів і без коронакризи істотно знизилася кількість угод, тому щоб підтримувати свою ліквідність, вони будуть готові йти на поступки і давати знижки», — додає Валерій.

Цены на жилье в новостроях как правило, ниже заявленных застройщиком цен. На сколько отличается сумма?

У структурі нової пропозиції за підсумками 2019 року біля 90% займали ЖК комфорт і бізнес-класу. Основний покупець в цих сегментах — це представники малого та середнього бізнесу, які купували нерухомість як для себе, так і в якості інвестиції. У період карантину багато підприємців або не могли працювати зовсім, або були змушені істотно коригувати свою поточну операційну діяльність і плани розвитку в майбутньому.

«З огляду на, що сьогодні надлишку коштів немає ні у кого, такі вклади в нерухомість припиняться до прояснення ситуації і відновлення бізнес-активності до колишнього рівня. На жаль, окремі несистемні забудовники не зможуть пережити цей час. Зараз ми знаходимося в ситуації нагадує 2008 рік — тільки може бути ще гірше, тому що масштаби нашого ринку стали більше, а прийдешній криза знову торкнеться весь світ», — зазначає Валерій.

Карантин. Київ — лідер за кількістю нових захворювань на коронавірус в Україні 


Источник:
3m2

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.