Для виробництва більш екологічного бетону почали застосовувати глину

Нова технологія скорочує споживання енергії на 30% і знижує викид вуглецю майже вдвічі

Виробництво бетону:
«глиняний рецепт»

Академік зі Швейцарії вигадала спосіб, як змінити «рецепт» цементу та, таким чином, скоротити вуглецевий слід. На його виробництво припадає близько 7% світових викидів вуглецю.

Строительным материалом для колонизаторов Марса могут стать креветки (ФОТО, ИНФОГРАФИКА)

Завод Argos в Ріокларо, Колумбія, може виробляти до 2,3 млн тонн цементу в рік, який використовується для будівництва всього, від гребель і мостів до хмарочосів і стадіонів. Це допомогло Argos стати найбільшим виробником цементу в Колумбії, але також і основним виробником викидів вуглекислого газу.

Коли виконавчий директор Argos зустрівся з академіком на ім’я Карен Скрівенер, професором Федеральної політехнічної школи в Лозанні, Швейцарія. У неї виникла ідея, як змінити «рецепт» цементу і скоротити вуглецевий слід. Вона  назвала його LC3, або вапняковий обпалений глиняний цемент.

Після чотирьох років розробки, в цьому році було запущено модернізований завод в Ріокларо, який використовує глину у виробництві цементу, видобуту на відстані близько 10 миль від заводу й обробленоу в нещодавно збудованій печі. Argos заявляє, що ця технологія скорочує споживання енергії на 30% і знижує викид вуглецю майже вдвічі.

Кирпичи с окурками от сигарет. В Австралии представили новую технологию промышленного производства

Важко переоцінити важливість очищення цементної промисловості. Люди споживають стільки ж цементу, скільки й харчових продуктів – 4 млрд тонн на рік, – і на його виробництво припадає близько 7% світових викидів вуглецю.

Бетон «дуже дешевий, і люди систематично зловживають ним», – розповідає Скрівенер. – «Ми можемо скоротити виробництво цементу, потім кількість цементу, яку ми кладемо в бетон, і кількість бетону, який кладеться в будівлю».

В Раді зареєстровано законопроект про дозволи на промислові викиди. Що відомо 

Интересно о строительстве: Как сделать здание из сэндвич-панелей привлекательным?
Источник:
mind

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.