Індекс очікувань ділової активності в сфері будівництва погіршився — Нацбанк

Респонденти сфери будівництва в серпні погіршили свої очікування

Як змінився індекс очікувань
ділової активності НБУ

Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) Національного банку України (НБУ) в серпні зріс на 1 пункт в порівнянні з липнем – до позначки 47,9. Однак показник досі перебуває нижче нейтрального значення в 50 пунктів і сигналізує про переважання песимістичних очікувань бізнесу.

«Бізнес стримано оцінює результати своєї діяльності на тлі пролонгації адаптивного карантину. Очікування підприємств четвертий місяць поспіль перебувають нижче рівноважних значень», – зазначає Нацбанк.

Зниження обсягів будівництва в Україні у липні 2020 року склало 1,1%

Респонденти сфери будівництва в серпні погіршили свої очікування на 2,7 пункта – до позначки 39,9. Представники цього сектору минулого місяця погіршили оцінки щодо обсягів робіт (до 35,7 з 41,7) і обсягу нових замовлень (до 35,7 з 37,5).

«На тлі очікувань щодо зростання закупівельних цін і вартості послуг підрядників підприємства сфери будівництва песимістично оцінюють обсяг закупівлі сировини та матеріалів (зниження показника в серпні до 35,7 з 37,5 у липні), а також очікують зростання цін на продукцію власного виробництва (зростання до 57,1 з 52,4)», – зазначається в повідомленні.

У промисловості показники трохи збільшилися – з 47,5 у липні до 48,3 в серпні. Водночас підприємства погіршили свої оцінки щодо запасів сировини й матеріалів (до 42,9 з 52,7 у липні), але підвищили очікування щодо зростання цін на продукцію власного виробництва (до 63,3 з 59,1).

«Уже третій місяць поспіль зберігаються оптимістичні настрої респондентів сфери промисловості щодо обсягів виготовлення продукції (зростання до 54,1 з 51,8 у липні), а також обсягу нових замовлень», – йдеться в повідомленні НБУ.

У серпні значно покращилися очікування підприємств сфери торгівлі – до 52,3 з 48,3 пунктів у липні. Оптимістичні очікування в цій сфері пов’язані з пом’якшенням карантину та зростанням споживчого попиту.

Нагадаємо, що НБУ розраховує ІОДА з липня 2019 року. Індекс характеризує покращення (від 50 до 100) або погіршення (від 50 до 0) очікувань у порівнянні з попереднім місяцем.

Впровадження 305-го Регламенту: Рада підтримала законопроєкт № 2698 «Про надання будівельної продукції на ринку» 

Цікаво про ремонти: раніше ми писали як надати нового життя раритетним стільцям

Источник:
gmk

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.