Іпотека під 10%: що з нею не так і чи дійсно варто її зараз брати

Чи варто зараз брати іпотеку під 10%

Іпотека під 10%

Умови, на яких зараз покупцям пропонують квартири на виплат, далекі від справді доступних кредитів на житло, повідомляє експерт з нерухомості.

Власне кажучи, 10%, які деякі банки зараз активно просувають, – це радше вимушений маркетинговий хід для залучення більшої кількості тих, кто бере кредити.

Ця ставка діє лише упродовж першого року, потім вона зростає та протягом наступних років досягає 16-20%.

Налог на недвижимость: сколько придется платить, за что и какие штрафы

Не варто також забувати про те, що ви повинні мати спочатку від 30% вартості для внеску за квартиру, надати банку підтвердження офіційного стабільного доходу, а також бути готовим справно платити тіло кредиту та відсоток за його обслуговування.

Незважаючи на те що в реальності від 300 тисяч до пів мільйона українців могли б стати реальними покупцями, якщо б у нас з’явилася доступна іпотека, всі іпотечні програми поки що не дозволяють говорити про масове кредитування житлового будівництва.

Щоб це відбулося, нам потрібно знизити відсоток за кредитом до 3-5%, початковий внесок – до 15-20%, а паралельно подбати про те, щоб у банків вистачило довгого фінансового ресурсу для подібних програм.

Фактично йдеться не тільки про зниження облікової ставки НБУ, але також про зниження надбавок за обов’язкове резервування, надбавок за покриття непроцентних витрат.

До того ж держава, якщо ми вже заговорили про доступну масову іпотеку, могла б простимулювати її шляхом створення механізмів рефінансування банків, покриття різниці за відсотками.

Для цього, за різними оцінками, знадобиться до 50 млрд грн. Проте не забуваймо про те, що іпотечний мультиплікатор становить 11,5 грн ВВП.

Це означає, що кожна гривня, вкладена в будівництво житла за іпотечною програмою, повернеться сторицею у вигляді нових робочих місць, сплати податків, задіяння суміжних галузей, а також стимулювання вітчизняного виробника будматеріалів.

Цены на газ могут вырасти на 40% — Коболев 

, наполненные бесконтактными технологиями для безопасной работы в условиях карантина 

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.