Майже 45% житла в Україні жодного разу капітально не ремонтувалось (ІНФОГРАФІКА)

Майже три чверті містян живуть у будинках, збудованих у 1960-80-х роках.

В яких будинках живуть українці?

В Україні капітального ремонту ніколи не проводили у майже 45% житла. Зокрема, інфографіка свідчить, що не ремонстувалися майже половина будинків, зведених у 1970-80-х роках.

 

Водночас, за даними Міністерства розвитку громад та територій, на січень 2020 року кількість аварійних і зношених будинків не перевищує 1% від загальної кількості будинків – як багатоповерхових, так і приватних, як у містах, так і в селах.

Вторичный рынок недвижимости «оживает»: до 40% покупателей, планировавших поселиться в новострое, предпочли «вторичку»

Майже три чверті містян живуть у будинках, збудованих у 1960-80-х роках. Ще 15% мають житло, зведене до 1960-х. Кожна десята родина мешкає у відносно новому житлі, збудованому за роки незалежності.

 

2006 року було ухвалено закон, за яким рішення про проведення комплексної реконструкції житла ухвалюють органи місцевого самоврядування, вони ж затверджують відповідні програми. Проте масштабних прикладів застосування цього закону наразі немає.

Експерт з нерухомості Олександр вважає, що за нормальної експлуатації старе радянське житло немає потреби зносити. Хоча вважається, що «хрущовки» вже відслужили своє, адже були попередньо розраховані на 60 років, насправді, на думку експерта, можуть служити довго, якщо за ним доглядати. Те саме стосується і багатоповерхівок 70-80-х років.

Вибух на Позняках: чи руйнується будунок і що відомо про строки демонтажу

Доглядати за будинком мають його власники або управителі – тобто власники квартир і нежилих приміщень, які об’єднуються у ОСББ, ЖБК тощо.

«І держава, і органи місцевого самоврядування повинні мати програми, які допомагатимуть співвласникам», – ввважає Тетяна, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм профільного об’єднання. Допомога може здійснюватися через відшкодування частини тіла кредиту, відсоткової ставки чи співфінансування окремих заходів.

Окремі позитивні приклади такого підходу є поки в одній галузі – модернізації будинків за програмою «теплих кредитів» та через гранти Фонду енергоефективності, який фінансується за рахунок коштів з бюджету, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини та у співпраці з IFC.

Борги за комуналку: 25% спишуть з зарплати або ж заарештують майно. Що відомо про новий законопроект 

 и том, где их можно выбрать

Источник:
hmarochos

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.