Масовий запуск іпотеки відбудеться у IV кварталі 2020 року — Рожкова про плани НБУ

За умови збереження макростабільності в країні, Нацбанк планує масовий запуск іпотеки у IV кварталі 2020 року — Рожкова

Масовий запуск іпотеки
планується  у IV кварталі 2020 року

Нацбанк в умовах коронакризи очікує масового запуску іпотеки у IV кварталі 2020 року за умови збереження макростабільності в країні. Про це заявила в.о. голови НБУ Катерина Рожкова, передає Build Portal.

«У четвертому кварталі можна буде масово запускати іпотеку. Для найбільш якісних позичальників 10% річних вийде економічним шляхом, а не адміністративним. Іпотека підтягне додаткові суміжні галузі, які теж потребують додаткового підкредитування», – розповіла Рожкова.

Жилье подорожает? Как на цену недвижимости повлияет закон о риелторах и смена главы НБУ

За її словами, Нацбанк працює з банками й над іншими методами розширення кредитування, в тому числі закликає банки знижувати ставку по кредитах і депозитах в корпоративному секторі.

«У корпоративному секторі банки не дуже охоче знижують ставку по кредитах, вони намагаються зберегти свою маржу, хоча час високої маржі вже в минулому. Тому ми зараз з ними працюємо і вмовляємо знижувати ставки по депозитах. Вже є банки – з іноземним капіталом і наші великі державні, які їх знизили», – підкреслила в.о. голови НБУ.

Возможен рост тарифов для населения и бизнеса в 7-10 раз — эксперт о повышении цен на электроэнергию

Також у НБУ попросили банки підготувати нові програми кредитування для бізнесу з урахуванням коронакризи.

«Ставка повинна бути нижче, а кредит – довший і умови м’якшими, щоб допомогти бізнесу відновитися. Завдання банку – не просто видати кредит, а видати так, щоб бізнес ці гроші пустив в роботу, залишився здоровим і борг з часом, як годиться, повернув», – пояснила вона.

Новий платіж в квитанціях від тепловиків у липні: за що доведеться платити 


Источник:
mind

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.