На підвищення тарифів УЗ необхідно ввести мораторій до 2021 року

Проект наказу Міністерства інфраструктури України (МІУ), який пропонує встановити єдину ставку тарифу для пробігу порожніх вагонів усіх класів значно підвищить вартість перевезень

Бізнес вимагає мораторію
на підвищення тарифів УЗ 

Власники вантажу оцінюють втрати від уніфікації тарифів «Укрзалізниці» на порожній пробіг вагонів у 4-5 млрд грн

Профільна асоціація не підтримує проект наказу Міністерства інфраструктури України (МІУ), який пропонує встановити єдину ставку тарифу для пробігу порожніх вагонів усіх класів.

Бізнес вимагає ввести мораторій на будь-яке підвищення тарифів УЗ до 2021 року.

Про це йдеться в прес-релізі асоціації.

Ждите штрафов за каждого неоформленного сотрудника: Гоструда начинает активно проверять компании. На что следует обратить внимание

Уніфікацію тарифів для різних класів вагонів планується проводити в два етапи. Перший етап – вирівнювання і встановлення єдиного тарифу порожнього пробігу для всіх класів вагонів. Другий – індексація тарифів для всіх видів вантажів.

Комітет логістики асоціації оцінює сумарне зростання тарифів для бізнесу з 2021 року в 69%. У разі прийняття документа, на першому етапі вантажовласники додатково втратять на уніфікації тарифів 1,2 млрд грн на рік, а на другому етапі – до 4-5 млрд грн на рік.

Згідно висновку експертів, «Укрзалізниця» за рахунок цього отримає додатковий дохід від вантажоперевезень на рівні 8-10% на рік.

Експерти асоціації впевнені, що уніфікація тарифів на порожній пробіг не приведе до очікуваного зростання доходів УЗ. Таке рішення може, навпаки, призвести до потенційного зниження вантажопотоку на 3%, або на 9 млн т на рік.

«У кризовому 2020 році будь-яке підвищення тарифів створить надлишкове фінансовий тиск для бізнесу. До того ж уніфікація тарифів, яка тягне за собою подорожчання вартості перевезень вже на першому етапі, суперечить Програмі дій уряду. Ним зафіксовано рішення про мораторій на будь-яке підвищення тарифів до кінця 2020 року», – заявила Дарина, координатор з розвитку залізничної інфраструктури Комітету логістики асоціації.

Представники асоціації вважають, що єдиним шляхом встановлення справедливих тарифів з урахуванням всіх факторів є системне реформування тарифів на перевезення після демонополізації УЗ, а також створення профільного регулятора НКРТ.

«Укрзализныцю» разделить на 4 компании и внедрить единый грузовой тариф — глава УЗ о планах (ИНФОГРАФИКА)

5 серпня Мінінфраструктури опублікувало проект наказу «Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України та пов’язані з ними послуги».

Міністерство пропонує уніфікувати тариф на перевезення порожніх вагонів незалежно від виду перевезення та вантажу, який був у вагоні. Документ пропонує встановити єдиний тариф в 2326 грн (коефіцієнт 1,885).

Обговорення проекту наказу триватиме до 5 вересня.

COVID-19. Киев на пороге «оранжевой» зоны карантина: предприятия готовятся к новым ограничениям 

Интересно про строительство: ранее мы писали о том, как выбрать сайдинг для дома и дачи
Источник:
gmk

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.