Найдорожча в Європі: українська електроенергія знов подорожчала, цього разу на 8,5% (ІНФОГРАФІКА)

На Бурштинському енергоострові – найвища в Європі ціна.

Найдорожча електроенергія
в Європі — українська

Ціна електроенергії на Ринку на добу наперед (РДН) в Об’єднаній енергосистемі України за серпень виросла на 8,5%, повідомляє  ДП «Оператор ринку».

Ціна електроенергії на ринку склала 1 298 грн/МВт*год. На Бурштинському енергоострові ціна складає 1 658 грн/МВт*год – це найвища в Європі ціна. На другому місці – Греція. Третє місце – ціна на електроенергію в Об’єднаній енергетичній системі.

Цены на электроэнергию вырастут на 14-15%. Облэнерго получили RAB-тариф

Cередня ціна у Євросоюзі становила 33,5 євро за МВт*год, що на 40% менше середньої ціни в Об’єднаній енергетичній системій України і майже на 60% нижче ціни Бурштинського енергоострова.

В сусідній Румунії ціна на електроенергію на спотовому ринку була на 13% дешевшою від України, в Словаччині дешевшою на 40%, в Польщі на понад 15%. Найнижча ціна була у Норвегії (15 євро/МВт*год) та Швеції (17 євро/МВт*год).

 

Бурштинський енергоострів включає у себе Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей, і є від’єднаним від Об’єднаної енергетичної системи України та синхронізований із європейською енергетичною системою. Тобто в БуОС взагалі фізично не потрапляє електроенергія з решти України. Бурштинська ТЕС, яка входить у компанію «ДТЕК Західенерго», контролює 90% генеруючих потужностей Бурштинського енергоострова.

Удорожание газа для населения почти на 50%: здесь нет ничего удивительного, так работает рынок — Коболев

Интересно про строительство: ранее мы писали о том, как выбрать сайдинг для дома и дачи
Источник:
hmarochos

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.