Наступного року газ значно подорожчає. Вартість складатиме 132 долара

Середня вартість газу наступного року складатиме 132 долара

Газ значно подорожчає
наступного року

Середня вартість газу на найбільшому європейському хабі TTF в поточному році складе 88,3 долара за тисячу кубометрів, а в 2021-м — 132,4 долара.

Такий прогноз дало агентство Fitch.

Долги за газ хотят списать, но заплатить в итоге придется больше

У 2022 році ціна виросте до 177 доларів, а далі і на найближчі роки — до 194 доларів.

У середу, 29 липня, газ на хабі TTF коштує 56 доларів за тисячу кубометрів. На ціну впливає як сезон (влітку газ максимально дешевий), так і надлишок пропозиції. Остання обставина зумовлено наслідками пандемії коронавируса і високим рівнем заповнювання сховищ.

Агентство припускає, що скорочення поставок зрідженого природного газу (СПГ) з США і трубопровідного газу з Росії, а також відновлення економіки дозволять паливу відійти від мінімумів до зими.

Цены на газ для населения будут определятся формулой «импортный паритет плюс» – Оператор ГТС Украины

У довгостроковій перспективі Fitch очікує зростання ролі газу в світовому енергобалансі за рахунок відмови країн від вугілля і збільшення попиту на електроенергію. До цього призведе в тому числі популярність електромобілів. Попит на газ дадуть Азія, Африка та Латинська Америка. Нинішній надлишок пропозиції завершиться тільки в 2023-2025 роках, вважають експерти.

Раніше Fitch опублікував прогноз за цінами на нафту. На думку експертів агентства, ціна нафти марки Brent в 2021 році може вирости до близько $ 45 за барель в середньому по році, а у 2022 році — до $ 53 за барель.

Ставка налога на недвижимость для бизнеса снижена. Решение Киевсовета 

 в интерьере

Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.