Не кожна самотня матір або ліквідаторів аварії на ЧАЕС потребує матеріальної підтримки держави — Третьякова

Голова «соціального» Комітету Верховної Ради Галина Третьякова повідомила, що чинна система соціального захисту є неефективною і не кожна самотня матір. або ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, потребує соціального захисту від держави

Чинна система соціального
захисту є неефективною?

Що таке гідні умови життя, про які йдеться в преамбулі Конституції України, — з цим питанням до Конституційного Суду звернулися 142 нардепи на чолі з головою соціального комітету Верховної Ради Галиною Третьяковою.

В конституційному поданні вони просять КСУ надати чітке офіційне тлумачення цьому поняттю. А це означає, що в подальшому вони зможуть посилатися на таке тлумачення при підготовці відповідних законодавчих ініціатив. Зокрема, законопроектів щодо обмеження чи звуження певних соціальних гарантій, пільг чи компенсацій.

22 вересня КСУ заслухав дане питання у пленарному режимі.

Народний депутат від «Слуги народу», голова «соціального» Комітету Верховної Ради Галина Третьякова на пленарному засіданні Конституційного Суду зазначила, що на сьогодні держава не може фінансово забезпечувати всі фінансові зобов’язання перед населенням. Вона підкреслила, що чинна система соціального захисту, яку Україна успадкувала від СРСР, є неефективною.

«Платіжки щастя» за газовими коефіцієнтами. Чому українцям нараховують борги за газ «заднім числом»

Зокрема, під час свого виступу депутатка озвучила думку, що неправильним є підхід для визначення потреб громадян у соціальному захисті через призму «статусів». Пані Третьякова навела приклад самотніх матерів – на її думку, не кожна самотня матір потребує матеріальної підтримки держави. Тобто, надлишкові кошти можна було б направити на забезпечення тих, хто цього більше потребує.  Також вона використала приклад ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, допомога яким також встановлювалася не виходячи з реальних потреб, а на підставі «статусів».

О сокращении субсидий в 2021 году: «я не вижу никакой проблемы», — министр финансов

Окремо Галина Третьякова акцентувала увагу на тому, що гідне життя – це не лише про певний рівень матеріальних благ. Держава також повинна приділяти достатню увагу створенню належної інфраструктури для людей, які мають відповідні потреби: для батьків із дітьми, для осіб з інвалідністю тощо. Втім, вона зазначила, що наявність такої інфраструктури не є самодостатньою для гідного життя громадян. Тобто, гідне життя – це поєднання фінансового забезпечення та належної соціальної інфраструктури. 

100 млрд гривен сэкономят на субсидиях и прочих соцвыплатах. В Минцифре предложили «отсеять» получателей соцпомощи 

Цікаво про ремонт: «Снєжка-Україна» запустила виробництво нової ґрунтівки глибокого проникнення

Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.