Недобудови Войцеховського : чи справді КГГА зможе добудувати проблемний ЖК

Хто добудує недобудову Войцеховського

Чи справді КГГА зможе
добудувати ЖК Войцехоського

Напевно, вам уже встигли потрапити на очі новини із заголовками про те, що суд нібито зобов’язав КМДА добудувати один із житлових комплексів Войцеховського, повідомляє експерт ринку нерухомості.

Тисячі постраждалих покупців застигли в надії, що на їхні будинки чекає така сама доля, а отже, тривала боротьба за квадратні метри скоро закінчиться. Але пригадаймо головне правило сьогодення: не вірте заголовкам – шукайте смисли.

КМДА добудує проблемний самобуд Войцеховського. Жильцям якого ЖК пощастить цього разу?

Насправді якщо ви почитаєте не лише заголовок і замислитеся над суттю, то побачите, що суд зобов’язав КМДА тільки організувати роботу, пов’язану із завершенням будівництва ЖК.

Організувати – це означає управляти, контролювати, спрощувати, делегувати тощо.

І все начебто правильно, але в цій ситуації КМДА щось на кшталт британської королеви – право є, а реальних виконавських повноважень немає. Але головне – немає грошей. А як можна добудувати будинок без грошей?

Суд нагородив КМДА функцією девелопера, але механізму залучення грошей на добудову таких об’єктів немає.

З одного боку, КМДА дійсно не є всесильною в рамках чинного законодавства, і, можливо, законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва» дасть змогу зрушити цей процес із місця.

З іншого боку, ще до рішення суду КМДА створила певний roadmap за добудовою недобудованих об’єктів.

Але навіть суперфахівцеві за підтримки п’яти юристів, восьми інженерів і десяти архітекторів на його виконання знадобилося б рік — півтора, а що вже говорити про звичайних людей, які просто купили квартири і взагалі не планували заглиблюватися в процес девелопменту та будівництва.

По суті, roadmap був тільки на папері і задля галочки – за кожним його пунктом збиралися десятки нарад із подальшою підготовкою документів, що вимагають візування десятка чиновників, що відправляло покупців великим тернистим колом, але так і не приносило результату у вигляді добудованого житла.

Тому цілком імовірно, що рішення суду може пожвавити цей процес. Якщо, звісно, не буде апеляції та скасування рішення. Але вірити в те, що місто або країна добудують усі недобудови, усе ж не варто.

Криза містобудування і розробка містобудівного кодексу: коли проблеми галузі буде вирішено?

Интересно о ремонте: ранее мы писали, о функциональной значимости и преимуществах настенных светильников

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.