Новий Генплан: більше 100 томів документу та нове розмежування Києва на зони – коли ухвалять

Сергій Броневицький, начальник КО «Київгенплан» прокоментував роботу над створенням нового Генплану столиці

Коли ухвалять новий
Генплан Києва

Норми містобудування у Києві давно застаріли і вимагають коригування. Саме тому, вже розроблено новий Генплан міста, який збираються затвердити навесні наступного року. Найскладніші розділи вже готові та погоджені з відповідними міністерствами. Зокрема, документ дозволить обмежити висотність забудови у центрі, чого не передбачав чинний документ.

Про це розповів начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький.

«Генеральний план — це документ, в розробці якого приймали участь десятки установ, інститутів, це сотні і тисячі людей… це більше 100 томів цього документу, його неможливо було розробити за півроку чи за рік… Ми сподіваємося, що затвердження Генерального плану відбудеться навесні наступного року» — повідомив чиновник.

Відтепер з сайту містобудівного кадастру Києва можна отримати витяг у режимі онлайн

За словами Броневицького, після Генплану буде ухвалено зонінг території: Київ розмежують на зони, в кожній із яких діятимуть окремі умови й обмеження для містобудування за принципом сумісності нового будівництва з уже наявними спорудами.

«Зонінг вже фактично розроблено, і для кожного кварталу, району є чіткі параметри забудови — в тому числі висотність. Після прийняття цих документів вони стануть містобудівною “конституцією”» — заявив Броневицький.

Також він додав, що через недосконалість чинної містобудівної документації, Києву усе ще загрожують нові будівництва в історичному центрі.

«На сьогодні містобудівна документація — по-перше, вона давно застаріла морально. Проблема ще в тому, що в діючому Генплані немає обмежень щодо висотності забудови центра — саме це дало можливість попередні роки забудувати певною мірою центр Києва висотними об’єктами» — додав Броневицький.

Про проблеми в тендерах тепер можна напряму повідомляти в Держаудитслужбу: в Prozorro доступна нова функція

За словами чиновника, прикладів зловживань у Києві можна знайти десятки — є об’єкти навіть по 47 поверхів в історичному центрі міста. При цьому він не виключив, що коли об’єкти-порушники вичерпають свій ресурс, їх можуть розібрати або переробити — але на це знадобляться десятки років.

Covid-19: карантин продлен до конца года. Кабмин усилил ряд ограничений 

Интересно о строительстве: ранее мы писали об особенностях лакокрасочных материалов украинского производства 

Источник:
bigkyiv

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.