Об’єкти культурної спадщини руйнуються через недбалість власників. Як реагує держава?

Стало відомо, які об’єкти культурної спадщини руйнуються через недбалість власників

Руйнування об’єктів
культурної спадщини

Протягом січня-червня інспектори Департаменту охорони культурної спадщини здійснили 113 перевірок. Про це повідомив директор Департаменту Олександр Никоряк.

«Із початку року інспектори Департаменту здійснили 113 обстежень об’єктів охорони культурної спадщини. За результатами перевірок було направлено 50 приписів, складено 14 актів про вчинення правопорушення та складено постанови про накладання фінансових санкцій загальною сумою у майже 0,7 млн грн. Серед них щодо пам’ятках на Контрактовій площі, 4 (Гостиний двір); на вул. Антоновича, 16; на вул. Хрещатик, 44 та вул. Богдана Хмельницького, 26», – повідомив Олександр Никоряк.

Він наголосив, що робота інспекторів здійснюється, у тому числі, і під час протиепідемічних обмежень із дотриманням карантинних заходів.

Перевірки будівництва під час карантину: хто має право прийти і як скасувати результати перевірки

Також було направлено листи до Мінкультури та поліції за фактом проведення робіт без дозволу та без науково-проєктної документації за адресою: Поштова площа, 3-Б; лист до поліції за фактом проведення робіт без дозволу та без науково-проєктної документації за адресою: вул. Басейна, 9; лист до ДАБІ за фактом проведення робіт без дозволу та без науково-проєктної документації за адресою: вул. Івана Франка, 17 та лист до Мінкультури за фактом проведення робіт без дозволу та без науково-проєктної документації за адресою: вул. Грушевського, 6.

«І досі не вистачає нормальних механізмів впливу на недобросовісних власників. Вже два роки ми б’ємося за прийняття у другому читанні законопроєкта № 0895 (у першому читанні влітку 2018 року прийнято під номером 8202), який дозволив би всім місцевим органам охорони в Україні ефективно здійснювати свої повноваження. Проте віз і нині там – друге читання й досі не відбулося і законопроєкт та всі санкції до порушників, до всіх цих горе-власників лише на папері й ті, в статусі проєкту», – наголосив Олександр Никоряк.

90 охоронних договорів протягом року: Департамент охорони культурної спадщини відзвітував про роботу

Нагадаємо, законопроєкт № 8202, розроблений Департаментом, передбачає збільшення штрафів за порушення пам’яткоохоронного законодавства. Якщо на сьогодні це від 1700 до 170000 грн (залежно від того, фізична чи юридична особа є власником), то в документі передбачені штрафи від 170000 до 500000 грн та прирівняння порушників. Окрім того, передбачено можливість примусового викупу пам’яток до комунальної власності у власників, які доводять історичні будинки до руйнації.

Протягом 2019 року було здійснено 216 обстежень об’єктів культурної спадщини на предмет дотримання чинного пам’яткоохоронного законодавства при їх використанні, за підсумками яких складено та направлено 130 приписів, 26 актів про вчинення правопорушення, 19 постанов про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини на загальну суму 1,165 млн грн та 7 протоколів про адміністративні правопорушення.

Соцдопомогу значно скоротять, а декому взагалі не заплатять, бо тепер субсидії і пільги рахують як дохід 

, наполненные бесконтактными технологиями для безопасной работы в условиях карантина 

Источник:
3m2

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.