Отримання субсидій в 3 етапи: що відомо про перевірки і скорочення субсидій

Субсидіантів чекають перевірки, бюджет на субсидії скорочено

3 етапи перевірок і
скорочення субсидій

В Україні бюджет на субсидії в черговий раз урізали — на цей раз ще мінус 2,16 млрд грн. Економічна ситуація погіршується, кількість безробітних зростає, але при цьому допомогу на оплату комуналки скорочують вже втретє за рік.

Знижку уріжуть для всіх, але після карантину. Розмір субсидії вважається як різниця між вартістю комуналки і обов’язкового платежу.

«Разом з усіма змінами, за моїми підрахунками, люди будуть отримувати субсидію на 40% менше, ніж в минулому році. А чому це зробили? На 10,5 млрд в 2020-м зменшили програму субсидій і на 1,5 млрд зменшили витрати на державну соціальну допомогу», — коментував нововведення екс-міністр соцполітики Андрій Рева.

Насправді субсидії не зменшились — коментар голови фінансового комітету Ради Данила Гетманцева

При розрахунку будуть враховувати зарплату всіх працездатних членів сім’ї, стипендію, допомогу по безробіттю, грошові перекази з-за кордону, виплати фондів соцстрахування, задекларовані доходи, доходи фізосіб-підприємців. Для жителів сіл враховують також доходи від реалізації молока (30% доходів).

Не будуть враховувати:

 • суму, яка виплачується одноразово при народженні і усиновленні дитини — 10320 грн;
 • держдопомогу дітям-сиротам;
 • аліменти;
 • відсотки по депозитах, допомога від благодійних організацій;
 • адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання і оплату житлокомпослуг;
 • разову виплату при присвоєнні статусу «Мати-героїня» (10 прожмінімума для працездатних на 1 січня поточного року, зараз 20270 грн);
 • компенсацію в рамках послуги «муніципальна няня»;
 • соцдопомогу з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю I групи підгрупи А (що вимагає постійного догляду).

Что изменилось в расчете субсидии и как ее правильно оформить (ИНФОГРАФИКА)

Нові перевірки проводитимуть в три етапи. Юрист Олександр пояснює: практика триетапної перевірки існує в більшості розвинених країн. Україна, фактично, виконала міжнародні рекомендації (наприклад, умови меморандуму з МВФ).

Отже, є три етапи перевірки:

 • перед призначенням виплати;
 • під час отримання виплати;
 • протягом трьох років після скасування виплати.

Новая платежка на оплату коммуналки: правительство хочет ввести еще одну обязательную к оплате услугу

У прес-службі Міністерства соціальної політики розповідають: перевірку проводить не їхнє відомство, а після Міністерство фінансів надсилає свої рекомендації. Наприклад, скасувати стільки-то субсидій за такими-от адресами.

«У разі наявності помилки або невідповідності в базах даних ніхто скасовувати виплату не буде. Після верифікації проходить другий етап перевірки. Якщо є підозра або невідповідність, цю інформацію перевіряють, зіставляють і вже тільки після цього приймають рішення», — розповідають  в Мінсоц.

Якщо мова йде, наприклад, про субсидії, то орган соцзахисту зажадає повернути кожну незаконно виплачену копійку в бюджет. Якщо відмовитися, то подадуть в суд. І, як показує судова практика, служителі Феміди займають сторону держави і зобов’язують повернути не тільки субсидію, але і відшкодувати витрати на судові тяжби. А це додатково ще кілька тисяч гривень.

Будь-яке порушення рано чи пізно можуть виявити. Навіть якщо ви отримуєте весь дохід в тіні, вибіркова перевірка може вказати на ознаки наявності такого доходу. Єдиний варіант — чесно заповнити декларацію.

Плюс тысяча в платежке на коммуналку: тарифы на тепло и воду могут увеличить в ближайшие месяцы 

Интересно о строительстве: ранее мы писали о разнообразии выбора и особенностях грузоподъемного оборудования и такелажа

Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.