Підвищення мінімалки це добре? Як додаткові 300 грн вплинуть на рівень безробіття

З 1 вересня мінмальна зарплатня в Україні підвищена до 5000 грн. Які це матиме наслідки?

Мінімальна зарплатня підвищена
до 5000 грн: які будуть наслідки?

Людина, працевлаштована на повну ставку, не може заробляти менше, ніж мінімальну зарплату, встановлену державою. Збільшення мінімальної зарплати — це економічний інструмент, який має кілька протилежних важливих ефектів на ринок праці.

Позитивний ефект підвищення мінімалки

Позитивний ефект збільшення мінімальної зарплати — це вплив на людей, які її отримують, — у них буде більший дохід. Водночас негативний ефект — збільшення витрат роботодавців на зарплати і податки. Це може стримувати розвиток підприємства, оскільки воно матиме менше коштів на інвестиції, інвестиції в людський капітал, маркетинг тощо. 

Количество получателей субсидий существенно сократится. Причина — повышение минимальной зарплаты

Таким чином, підняття мінімалки означає перерозподіл ресурсів від бізнесу до людей, які заробляють мінімальну зарплату. Також підняття мінімальної зарплати збільшує відрахування єдиного соціального внеску, який йде в Пенсійний фонд, Фонд підтримки з безробіття. Але такі надходження — також перерозподіл з кишені бізнесу в кишеню людей, що потребують соціальної підтримки. 

Негативний ефект підвищення мінімалки

Є також негативний непрямий ефект підняття мінімальної зарплати — зменшення робочих місць та відкритих вакансій.

Для прикладу, уявіть собі підприємство, в якому працює 10 людей на зарплату 5 000 гривень. Припустимо, що у нього було достатньо грошей, щоб найняти ще одну людину на ті ж 5 000. Але якщо мінімалку підвищити на 5-10%, то витрати зростуть і всі ці 5 000 доведеться витратити на вже наявних працівників. Ресурсу на 11-ту людину не залишиться. 

Ждите штрафов за каждого неоформленного сотрудника: Гоструда начинает активно проверять компании. На что следует обратить внимание

Такий ефект призводить до збільшення безробіття: на ринку праці падає попит, буде менше вакансій і стає складніше знайти роботу. Отже, для тих, хто вже має роботу на мінімальну зарплату, ситуація стає трохи кращою. А для тих, хто не має і шукає, ситуація стає гіршою. 

Вплив на економіку

На рівні всієї економіки, підвищення мінімальної зарплати може призвести до зменшення інвестицій та збільшення споживання. Люди, які отримують мінімалку, зазвичай. не мають можливості заощаджувати і майже весь дохід витрачають на споживання. Таким чином. їхнє споживання збільшиться. А компанії, відповідно, менше вкладатимуть у свій розвиток, бо будуть мати менше фінансових ресурсів. 

Збільшення споживання, зі свого боку, призводить до зростання цін. Особливо на продукти харчування або інші базові послуги. 

Газ для населення подорожчає на 19%, а водопостачання на 23% — прогноз Мінекономіки на 2020 рік 

Интересно про строительство: ранее мы писали о том, как выбрать сайдинг для дома и дачи

Источник:
finance

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.