Платіжку на електрику хочуть змінити. Що відомо?

Платіжки на електрику розділять, як це було з газом: що відомо

Платіжку на електрику розділять

Українська влада планує розділити платіжки на електрику для населення. Таким чином, буде дві окремих платіжки – одна на постачання, а друга на транспортування. З 1 січня схоже відбулося на ринку газу.

Заява НРЕКП щодо розділення платіжок на електрику

Про це розповів Валерій Тарасюк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НРЕКП).

Повышение коммуналки: почему платежка вырастет на тысячу грн?

Тарасюк, зокрема, нагадав, що для промислових споживачів такий поділ уже існує. Надалі це чекає на всі сфери енергетики.

Так працює енергетика в усі країнах. Тому що транспортування – це природна монополія, а поставка – це конкурентний ринок, і ці послуги мають надавати різні компанії, – зауважив керівник НРЕКП.

Що передувало цим словам

1 січня 2020 року було розділено платіжки за газ і на транспортування газу. Відбулось це у межах реформи на газовому ринку України.

Раніше, у квитанціях міськгазів і облгазів було нарахування за послугу з транспортування газу. А тепер відповідні суми надсилають споживачам окремим рахунком.

Як розраховують ціну за доставку газу? Індивідуально. Обсяг використаного палива в минулому газовому році (з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019 року) ділиться на 12 і множиться на встановлений тариф на доставку газу.

Тарифи на газ: скільки заплатять українці у червні 2020 (ІНФОГРАФІКА)

На думку багатьох споживачів, таке нововведення призвело до підвищення кінцевої вартості газу. Натомість уряд запевняє у здешевленні блакитного палива для населення.

Це рішення викорінює олігархічну монополію. Зараз з’явився цивілізований ринок енергоносіїв – постачальників послуг більше не будуть нав’язувати! Кожен споживач зможе сам обирати собі кращі умови, – пояснював  Гончарук пояснив, чому розділення платіжок за газ вигідне для українців взимку тодішній прем’єр Олексій Гончарук.

Також він переконував, що тарифи на газ у попередні роки зростали через ручне регулювання у секторі.

Устаревшее жилье снесут? Куда отселят жильцов и что не так с законопроектом

Источник:
24tv

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.