Представників будівельної галузі цікавить можливість отримувати дозвіл там, де зручно замовнику і це можливо організувати

Голова Державної сервісної служби містобудування України Олексій Башкіров розповів про підсумки зустріч до Дня будівельника з головними представниками галузі і хід реформи містобудування

В Кабміні відбулася зустріч до Дня будівельника з головними представниками галузі. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова профільного комітету з містобудування Андрій Клочко, та інші присутні підтримали реформу містобудування, а бізнес висловив побажання, якою вона має бути в подальшому.

На сьогодні є чимало ініціатив, які мають законодавчо підкріпити реформу містобудування. Для бізнесу дуже важливо, щоб децентралізація була комплексною. Представників будівельної галузі цікавить можливість отримувати дозвіл не лише за місцем знаходження об’єкта будівництва, а там де зручно замовнику. Мова про принцип екстериторіальності. Це може бути місто, де знаходиться його офіс. Наприклад — будуєш в Чернівцях, а дозвіл отримуєш в Києві.

В рамках ліквідації ДАБІ були створені ДІМ та Держсервісбуд, який я очолюю. Децентралізація для нас є пріоритетом реформи і її підтримує бізнес. За нашим планом органи місцевого самоврядування будуть займатися дозвільно-реєстраційними функціями — на себе їх перебиратимуть ОТГ. Вже змінився процес видачі дозволів та сертифікатів, з’явилося таке поняття як чек-лист з переліком документів для забудовника, що має полегшити йому початок і кінець будівництва.

Реформа містобудування передбачає взагалі відмовитися від використання поняття «дозвіл на прийняття в експлуатацію». Замість цього ми повинні внесити об’єкти нерухомості в Реєстр будівельної діяльності.

Держсервісбуд матиме власні територіальні органи, де завжди можна буде отримати зручну консультацію, якщо виникатимуть питання стосовно документів. А термін розгляду взагалі скоротився до 5 днів. Бізнесу важливий принцип альтернативності у виборі дозвільних органів. Представники галузі хочуть обирати — або отримувати дозволи в Держсервісбуд, територіальних органах, або ж в органах місцевого самоврядування. Ми також виступаємо за такий принцип.

Серед інших питань, які важливі для бізнесу в реформі: скасування ліцензування, сертифікація виконробів і можливість обирати страхову систему замість дозвільної.

Всі побажання були почуті, в законодавчому полі, я впевнений, вони будуть враховані. Головне — це діалог, який є рушієм подальших змін. Реформа буде успішною.

Джерело: прес-служба Держсервісбуду

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.