Ринок нерухомості: пост-карантинні тренди

Пост-карантинні тренди: що змінилося на ринку нерухомості?

Пост-карантинні тренди ринку нерухомості

COVID-19 істотно вплинув на ринок нерухомості, зміни, які відбулися поставили під сумнів доцільність певних видів нерухомості та застарілих форматів. Але водночас, ринок консалтингу та повностадійних архітектурних послуг не тільки пережив карантин та кризу, а навіть розширився. Редизайн, реновація, реконцепція — саме це потребує споживач зараз.

Клієнт стає вибагливішим

Сучасна архітектура — це ключовий критерій клієнта для оцінювання будь-якої нерухомості.

Незважаючи на те, що з коронакризою об’єм продажів нерухомості скоротився, а темп сповільнився, вимоги до житла лише збільшуються.

Клієнт стає вибагливим, розуміючи необхідність якісної архітектури.

Ціни на архітектурні послуги суттєво не змінились, але вимоги з боку девелоперів збільшуються, тому що покупці житла до основного переліку запитів (ціна, локація, інфраструктура) додали архітектуру. Тим самим така напруженість витісняє дрібних гравців та створює реальну конкуренцію між лідерами ринку.

 
Заміська нерухомість — новий тренд? 

Цікавим є те, що вперше за останні 10 років відновився великий попит на власність за містом.

Локдаун змістив наш фокус із необхідності «житла в центрі міста», адже ті, хто мав змогу провести карантин за містом здобули велику перевагу за якістю життя.

Крім того, основний недолік, який був ще 5 років тому — це брак інфраструктури, наразі не актуальний. Усе більше девелоперів займаються облаштуванням приміської зони. Наприклад, передмістя Києва — є лідером із забудови в порівнянні із самою столицею.

Ціна житла: як змінився цінник на квартири в передмісті столиці (ІНФОГРАФІКА)

Реновація, редизайн, реконцепція — нові постулати в комерційній нерухомості

У сфері комерційної нерухомості кількість нових об’єктів дійсно зменшується, проте потреба в реконструкції наявних об’єктів та реконцепції проєктів, які будуть реалізовані лише зростає.

Така ж ситуація прослідковується і з торговою нерухомістю. Ринок потребує реконцепції у зв’язку з видозміною застарілих якірних функцій. Багато обєктів у регіонах, які є локальними лідерами прийняли рішення розвиватися ще до карантину, через попит нових ритейлерів, які завойовують український ринок і наразі майже всі ці обєкти відновили свою роботу. Адже, ритейл не тільки «пережив» карантин, а й готовий далі продовжувати розвиток у регіоні. 

Щодо офісної нерухомості — багато орендарів розуміють необхідність реконструкції застарілого приміщення, а також скороченні класичних офісів. Це пов’язано із домінуючою невизначеністю в доцільності офісів у старому форматі в найближчому майбутньому. Орендарі прагнуть скоротити площину та скорити інвестиції в офісні приміщення. Мобільність та ергономічність — ось, до чого ми прагнемо.

Рынок офисной недвижимости: итоги I полугодия + прогноз (ИНФОГРАФИКА)

 
Архітектори-консультанти захоплюють ринок

Коронакриза змусила ринок нерухомості сфокусуватись на архітектурі, де наразі затребуваний комплексний підхід. Нові виклики утримують архітектори-консультанти, які супроводжують проєкт і на етапі реконцепції, і на етапі повностадійного проєктування.

Міжнародний досвід 

Наприклад, у Великобританії багато інфраструктурних об’єктів було призупинено, не тільки через пандемію, а в тому числі через брексіт. В Україні ж, навпаки, проєкти з Міністерством інфраструктури, транспорту продовжувались, навіть у період карантину. А програма «Велике будівництво» лише стимулює розвиток таких об’єктів. Знову ж, у Великобританії великі, багатофункціональні, торгові проєкти також «на паузі», раніше стандартна формула включала в себе універмаги, більшість, із яких змушені відмовитися від великих  площ, наприклад Leslie Jones Architecture пропонують розвиток коворкінгу, формату leisure  та ін. Тим часом український ринок торгової нерухомості видозмінюються і продовжує рух. 

Переворот в мире коворкинга: в Киеве появились уникальные смарт-офисы (ФОТО) 


Источник:
ureclub

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.