Ринок новобудов передмістя Києва: як зросли ціни залежно від віддаленості будинку від столиці

Чи варто чекати на подальше зростання ціни на новобудови передмісті Києва

Як змінилися ціни в
новобудовах передмістя

Новобудови в передмісті Києва зустріли осінь із помітним пожвавленням. Середня вартість квадратного метра зросла, та й у класах нерухомості спостерігається зростання. Що буде із цінами на житло в передмісті Києва в найближчій перспективі?

Станом на початок жовтня середня ціна на новобудови під Києвом зросла на 400 грн, або 2,6%, до 15,7 тис. грн. З огляду на курсові гойдалки й початок бізнес-сезону, який традиційно підігрів попит, подібна динаміка є цілком обґрунтованою. Якщо подивитися на ціни на квартири в доларах, то середня ціна залишилася на попередньому рівні — $560/кв. м.

Ринок житла: як змінились цінники на новобудови столиці і скільки коштуватимуть квадратні метри восени

Залежно від віддаленості новобудови від столиці ціни теж продемонстрували зростання. Наприклад, у населених пунктах до 5 км вартість зросла на 800 грн, або 5%, до 16,8 тис. грн/кв. м, від 5 до 10 км — на 400 грн, або 2,5%, до 16,1 тис. грн/кв. м, від 10 до 20 км — на 600 грн, або 4,3%, до 14,6 тис. грн/кв. м.

Варто зазначити, що в доларах зростання відбулося лише в сегменті до 5 км і від 10 до 20 км. У середньому радіусі віддаленості ціни залишилися на рівні $570/кв. м. До 5 км зросли на $20, або 3,5%, до $600/кв. м, а від 10 до 20 км — на $10, або майже 2%, до $520/кв. м.

Якщо подивитися на населені пункти передмістя й головних сателітів, у яких активно будується житло, то за місяць бачимо суттєвий діапазон цін — від зростання в Гостомелі на 1,5 тис. грн, або майже 11%, до падіння в Білогородці на 600 грн, або 4,8%. У грошовому еквіваленті ціни до початку жовтня там у середньому закріпилися на рівні 15,2 тис. грн/кв. м і 12 тис. грн/кв. м відповідно.

Рынок жилья: как изменились цены на вторичном рынке недвижимости Киева

Зростання зафіксовано також в Ірпені — на 500 грн, або 3%, до 17 тис. грн/кв. м, у Вишневому — на 800 грн, або 4,9%, до 17,3 тис. грн/кв. м, у Петропавлівській Борщагівці — на 800 грн, або 4,7%, до 18 тис. грн/кв. м, у Бучі — на 400 грн, або 2,7%, до 15,5 тис. грн/кв. м, у Софіївській Борщагівці — на 100 грн, або 0,7%, до 15,5 тис. грн/кв. м.

У Гатному і Броварах ціни на нерухомість у новобудовах просіли на 200 грн, або 1,2% і 1,3% — до 16,5 тис. грн/кв. м і 14,8 тис. грн/кв. м відповідно. У Святопетрівському ціни знизилися на 100 грн, або 1%, до 9,7 тис. грн/кв. м.

А Вишгород і Бориспіль залишилися з колишнім рівнем цін у новобудовах — 15,7 тис. грн/кв. м і 13,9 тис. грн/кв. м.

Що буде із цінами на новобудови передмістя до кінця осені, безпосередньо залежить від динаміки споживчого попиту, волатильності національної валюти та результатів місцевих виборів. Бо політична турбулентність завжди позначається на ринку нерухомості у вигляді ініціювання перевірок дозвільної документації, інспекцій і гучних скандалів, які впливають і на динаміку окремого ЖК, і на репутацію всього ринку нерухомості.

Ціни на газ для населення у жовтні: хто скільки пропонує (ІНФОГРАФІКА)

За оцінками експертів ринку, попит на новобудови передмістя зберігатиметься в колишньому обсязі. Ажіотаж, який стався через заміську нерухомість навесні, зменшився, частина покупців знову повернулися обличччям до багатоквартирного сегменту.

Тут буде важливою динаміка будівництва, концепція та благоустрій, зокрема наявність розвиненої інфраструктури для життя в складі проєкту, а також чистота репутації забудовника.

На таких проєктах концентруватиметься попит, відповідно, і зростатиме вартість квадрата. За оцінками опитаних  експертів, загалом середня вартість квадрата в передмісті під кінець року може додати до 5%, якщо збережуться нинішні ринкові умови.

Придется платить «Нафтогазу»: тысячи украинских семей вынуждены искать новых поставщиков газа 

Интересно о спецтехнике: ранее мы писали о технические характеристики и преимуществах экскаваторов Hyundai 

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.