Ринок нововбудов: чому квартири продовжують дорожчати

Протягом найближчих 2-3 місяців спостерігатимуться тенденції до зростання вартості житла у Києві та столичному регіоні на 10-15% що зумовлено декількома факторами.

Чому дорожчає житло

Як зазначив генеральний директор будівельної компанії Ігор, кризові явища в економіці вже вплинули на зменшення обсягу пропозицій на первинному ринку житла і позначились на цінах: вартість квартир на первинному ринку за перше півріччя ц.р. зросла на 6,9% (Держстат) в цілому по Україні, а згідно з даними порталу нерухомості, у серпні середня вартість в житлових комплексах Києва підвищилась ще майже на 5,2%. Тенденція здорожчання зберігатиметься, оскільки на ринок тиснуть декілька факторів.

На ціноутворення у новобудовах впливає, по-перше, ріст вартості матеріалів за рахунок скорочення їх виробництва і утворення дефіциту: собівартість будматеріалів вже зросла, зокрема, металу — на 22%, мінеральної вати — на 15%, газобетону — на 11%, збільшуються витрати на транспорт — в цілому на 15%, підвищуються заробітні плати, і ці зростаючі показники вже закладаються у майбутні проєкти новобудов.

Як змінились ціни на квартири в новобудовах залежно від району столиці. Статистика за вересень (ІНФОГРАФІКА)

По-друге, на ціноутворення найближчим часом впливатиме підвищення курсу долара та пришвидшення інфляції — це загальна макроекономічна складова. Прискорюються темпи інфляції і як наслідок — маємо відповідні очікування щодо вартості імпорту, в тому числі будівельних матеріалів, їх частка в собівартості житла доволі значна.

По-третє, на ринок тиснуть такі негативні фактори як ситуація навколо компанії «Укрбуд» та банку «Аркада», і особливо це стосується київських забудов, помітна недовіра інвесторів, негативні очікування щодо того, хто із забудовників може стати наступним.

Експерт переконаний, що в цілому ситуація в Київській області є спокійнішою, менше піддається ризикам щодо ціноутворення, проте і в заміській нерухомості триватиме подорожчання. У передмісті столиці у серпні ціни на новобудови коливалися в залежності від локації: в Ірпені ціни підвищились на 6,5%, у Бучі — на 4,9%, у Білогородці —  на 6,8%.

Матиме значення і підвищений попит на нерухомість у столичному регіоні, при цьому частина потенційних споживачів переорієнтуються зі спальних районів Києва на придбання житла у передмісті. На користь такого рішення впливає стрімкий розвиток заміської інфраструктури, можливість обрати екологічно безпечний район проживання за відносно невелику вартість якісного приміського житла, зазначив І. Оверко.

COVID-19: Зеленский сообщил, в каком случает будет введен жесткий карантин

Цікаво про ремонти: раніше ми писали про нову ґрунтівку і поради з ефективного ґрунтування поверхонь

Источник:
3m2

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.