Ринок житлової нерухомості: як змінився попит, портрет споживача і що буде з цінами

Українці поступово починають задумуватися над купівлею нерухомості, але експерти пропонують почекати з таким рішенням до наступного літа

Як змінився попит
на ринку житла

Тривалий та непередбачуваний карантин, як в світі, так і в Україні, призвів до кризового періоду. Все це вплинуло й на ринок нерухомості, якому на літо довелося впасти в анабіоз. Зараз будівництво починає відновлюватися, а люди все частіше задумуються про те, щоб придбати квартиру чи будинок. Як змінився попит на квартири в Україні та хто їх купує зараз?

Чому українці поки не купують квартири

Коли в Україні карантин був у самому розпалі, українці не поспішали купувати нерухомість, що логічно. Експерти кажуть, що у кризові періоди у населення змінюється готовність витрачати кошти. Аналітик  Максим пояснює, що вперше з 2015 року реальні доходи населення зменшилися. Тому більшість українців змушені різати свої поточні витрати і відкладати на невизначений термін великі покупки.

При цьому, ринок нерухомості зберігає стабільну картину по портрету покупця: більшість молоді сім’ї до 35 років (51%). Слідом категорія населення, хто поліпшує житлові умови, у віковій групі 36-55 років (37%), і потім вже інвестори 40-55 років (12%), — каже Максим.

Що з цінами на житло в новобудовах та на «вторинці» Києва, як змінився попит та уподобання українців

Він додає, що зараз час покупця (такого покупця, у якого є значні накопичення для покупки живими грошима, без розстрочки і кредиту). Але якщо говорити про класичну схему придбання в кредит, то продавці не готові віддавати майно дешевше. Все міркують з точки зору, що ситуація з карантином тимчасова і ринок повинен відновиться, тому готові чекати кращих часів.

Вікторія, експертка ринку нерухомості, додає, що невизначеність у зв’язку з карантином і економічною ситуацією, змушують багатьох клієнтів відмовлятися від покупки квартири за 100% оплату її вартості, тому багато покупок здійснювали в розстрочку.

Яка нерухомість користується попитом

Вікторія зазначає, що істотних змін у портреті покупців не відбулося. Як і раніше, велика частина покупців орієнтована на якісні проекти, так звані проекти нових форматів житла, будь-то в межах міста або передмісті. Наприклад, в Києві попитом користуються такі формати, як, наприклад, «місто в місті», багатофункціональні житлові комплекси з гарно розвиненою інфраструктурою.

«Що стосується передмістя, то купівельні переваги зосереджені, знову-таки на об’єктах нових форматів, таких як еко-комплекси, nature friendly-комплекси, в яких до 2/3 всієї забудовується площі відводиться під об’єкти інфраструктури та рекреацію, як природну, так і створювану забудовником», — каже Вікторія.

Вона додає, що понад 50% попиту в Києві сконцентровано на об’єктах нових форматів. А в передмісті цей відсоток ще вище: можна говорити, що попит на такі об’єкти досягає 60%. Крім цього, за останні півроку попит потроху переорієнтовується на більш дорогі квартири і квартири середньої цінової категорії.

В Києві ситуація трохи інша: покупець шукає квартири по найбільш прийнятній ціні, орієнтуючись переважно на майбутню капіталізацію придбаної квартири, тому в Києві попитом користуються як малометражні квартири — до 30 квадратних метрів, так і двокімнатні — до 80 квадратних метрів), — говорить Вікторія.

COVID-19: определены новые карантинные зоны, действующие с 21 сентября (СПИСОК)

Експертка додає, що купівельний інтерес залежить від стадії готовності проекту: на початкових стадіях купуються в основному однокімнатні квартири, переважно як інвестиційна покупка, а коли готовність проекту сягає 50% і вище, тоді і зростає попит на більш дорогі квартири вартістю близько 1000 доларів за квадратний метр.

Також, активно зростає попит на трикімнатні квартири та таунхауси. директор по маркетингу житлового комплексу, зазначила, що з початку року попит на об’єкти економ-класу знизився як мінімум на 15%, а однокімнатні квартири зараз купують переважно як об’єкт для інвестицій.

«Окрім постійно високого попиту на однокімнатні квартири, як об’єкта для інвестицій, збільшилася кількість придбань дорожчого житла, що називається «для себе», — каже вона.

Чи варто купувати нерухомість цієї осені

Експерти переконані, що про активні інвестиції в нерухомість, або зростанні іпотеці поки міркувати не доводиться. Максим додає, варто придивлятися до нерухомості, але без активних дій.

Через невпевненість в тому, наскільки криза зовнішня (це відносини США і Китаю в сукупності з пандемією) позначиться на таких країнах як Україна, можна припустити, що ціни все ж покажуть помірне зниження аж до літа 2021 року, — повідомив Максим.

Українцям нараховують газові борги заднім числом. При чому тут «температурні коефіцієнти» і як діяти

Цікаво про будівництво: раніше ми публікували фотозвіт з реалізацію дахових вікон FAKRO в сучасному дизайн-проєкті квартири на Подолі

Источник:
24tv

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.