Що необхідно зробити, щоб проведення реставрації будівлі було законним? Рекомендації КМДА

В КМДА розповіли як слід підготуватись до проведення реставраційних робіт, аби вони були легальними

Як легально провести реставрацію будівлі

У своїй роботі нерідко зіштовхуюсь з тим, що заявники не розрізняють поняття «реконструкції» та «реставрації». Перш ніж подавати документи на ці види робіт, необхідно чітко зрозуміти різницю між ними.

Реконструкція — це перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об’єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів чи функціонального призначення.

Про цей вид робіт я писав і раніше, наводячи приклад реконструкції приміщення з житлового у нежитлове. Для реконструкції будівлі необхідно звернутись до ЦНАПу із заявою та пакетом документів, необхідними для отримання містобудівних умов та обмежень.

Реставрація ж може проводитися тільки на об’єкті культурної спадщини. Будь-які роботи, які здійснюються на пам’ятках культури — це і є реставрація.

Як правильно підготувати ескізні наміри забудови для отримання будпаспорту?

Українське законодавство поділяє всі культурні пам’ятки на 8 видів, серед яких і архітектурні, тобто, будівлі. Вони можуть перебувати у власності чи користуванні фізичних та юридичних осіб, які мають право здійснювати на будівлях різні види робіт, однак тільки після отримання відповідних погоджень.

Чому забудовникам відмовляють в отриманні поштової адреси? Коментар КМДА

Що необхідно зробити, щоб проведення реставрації було законним?

Спершу потрібно звернутись до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Там ви укладаєте охоронний договір — документ, який визначає, що саме є предметом охорони. Це може бути вся будівля, а може бути окремий елемент, як ліпнина чи фасад.

Тільки після укладення договору, ви можете звернутися до ЦНАПу з підготовленим пакетом документів для отримання МУО на реставрацію.

Якщо у документах немає помилок, суперечностей з вимогами містобудування або недостовірних даних в документах на майно чи земельну ділянку, ви отримаєте МУО та зможете легально здійснювати реставраційні роботи.

Що відомо про комплексний план просторового розвитку території, зміну цільового призначення та інші новели нового Закону 


 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.