Що відомо про новий Реєстр будівельної діяльності

Уряд розпочав третій етап реформи галузі містобудування. Що відомо

Новий Реєстр
будівельної діяльності

Уряд розпочав третій етап реформи галузі містобудування. Build Portal вже повідомляв, що відповідну постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» було прийнято на урядовому засіданні 1 липня.

С 1 июля жилье при продаже оценивают по-новому: в чем риски новой системы и почему она не работает

Що відомо?

Прийняття постанови має на меті створити умови для початку запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру, що об’єднає усіх учасників процесу будівництва та забезпечить його прозорість на всіх етапах: від отримання містобудівних умов та обмежень до введення об’єкта будівництва в експлуатацію.

Постанова визначила правові підстави для запуску Реєстру будівельної діяльності, що є головним компонентом Системи.

Загалом експериментальним проектом передбачено:

— Запуск нового Реєстру будівельної діяльності замість реєстру дозвільних документів ДАБІ у липні 2020 року. Новий реєстр буде більш захищеним від несанкціонованого доступу і матиме розподілену модель зберігання даних, орієнтовану на об’єкти будівництва.

— Внесення містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів до електронної системи з липня 2020 року в пілотному режимі. З вересня ведення містобудівних умов та обмежень та будівельних паспортів виключно з використанням реєстру стане обов’язковим для всіх суб’єктів Системи, кількість яких становить близько 62500.

— Доступ до всіх адміністративних послуг для об’єктів класу наслідків СС1 на порталі «Дія» з вересня 2020 року. Другий етап впровадження ЄДЕССБ забезпечить доступ до адміністративних послуг онлайн для об’єктів класу СС2 та СС3.

— Створення звітів про експертизу проектної документації.

— Ведення Мінрегіоном реєстрів атестованих осіб, експертних організацій, ліцензіатів, саморегулівних організацій.

— Підключення до електронної системи учасників будівництва з моменту подання заяви до Мінрегіону на період дії експерименту.

Проект постанови розробило Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради з питань будівництва.

Київ буде «жорстко реагувати» на незаконні будівництва — Кличко 

 и какие инструменты для этого понадобятся

Источник:
propertytimes

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.