Що зміниться із впровадженням Регламенту ЄС про якість будівельної продукції

Регламент ЄС про якість будівельної продукції дозволить вирішити ряд важливих питань

Впровадженням Регламенту ЄС
про якість будівельної продукції:
що зміниться

Якщо запитати у пересічного українця, якої він думки про якість будівельних матеріалів сьогодні, він напевно скаже, що раніше було краще або щось на зразок цього. Справедливість такого твердження можна оскаржувати, але одне очевидно — у свідомості громадян сформувалася далеко не найкраща думка щодо ринку будівельних матеріалів. Такій репутації не в останню чергу сприяло скасування  обов’язкової сертифікації будматеріалів у 2018 році. Втім, влада сподівається покласти цьому край разом із новим законопроєктом на впровадження в Україні регламенту Європейського Союзу про якість будівельної продукції, повідомляє експерт ринку будівельних матеріалів.

Виникає резонне питання: чим це обернеться?

Тоді, у 2018 році, держава запровадила скасування обов’язкової сертифікації будматеріалів з метою прискорення євроінтеграційного процесу та з надією на так званий «промисловий безвіз». Держава намагалася гармонізувати українські та європейські національні стандарти щодо якості будматеріалів. Очікувалося, що в результаті впровадження такого законопроєкту українські виробники зможуть вийти зі своєю продукцією на європейський ринок та бути конкурентоспроможними на вітчизняному ринку у проєктах за іноземні інвестиційні кошти. Проте не сталося як гадалося: обов’язкова сертифікація скасована, а ринковий нагляд і контроль за будівельною продукцією на ринку України відсутній.

Небезпечні будматеріали — загроза життю і здоров’ю. Хто має контролювати якість будівельних матеріалів в Україні

У результаті, український ринок будматеріалів втратив контроль, а проблеми з якістю продукції вийшли на новий рівень. Звільнившись від обов’язкової сертифікації недобросовісні виробники почали просувати на ринок фальсифікат, продукцію з вичерпаним терміном придатності, а також матеріали, що не відповідають заявленим на пакуванні ознакам.

Що ж реально має змінитися після запровадження законопроєкту №2698 «Про надання будівельної продукції на ринку»?

  • Унормовується порядок розміщення будівельної продукції на ринку.
  • Врегульовуються відносини суб`єктів господарювання.
  • Посилюється захист прав споживачів та запроваджується механізми дієвого контролю.
  • Спрощується доступ українських виробників на ринки ЄС та інших країн, а також участь у тендерах за іноземні інвестиції на вітчизняному ринку.
  • Готуються передумови для підписання «промислового безвізу» з ЄС (Угоди АССА).
  • Створюється підґрунтя для розвитку національної системи технічного регулювання з урахуванням гармонізації з відповідними положеннями Регламенту ЄС 305.

Дія закону зобов’яже усіх — як вітчизняних, так і закордонних виробників — декларувати якісні показники своєї продукції, маркувати її відповідно до технічного регламенту. Виробникам, уповноваженим представникам, імпортерам та розповсюджувачам будівельної продукції буде необхідно застосовувати гармонізовані та національні стандарти, європейські та національні документи з оцінки відповідності. А органам оцінки відповідності працювати за єдиним правилами згідно з регламентом ЄС та контролюватись технічним регулятором.

Рынок жилья выходит из карантина: что с ценами на квартиры и сколько строек будет заморожено


Источник:
propertytimes

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.