Систематизація та автоматизація. Що змінює е-система у сфері будівництва

Голова Державної сервісної служби містобудування України Олексій Башкіров розповів про  е-систему у сфері будівництва

Хочу вкотре наголосити, що Єдина державна система у сфері будівництва покликана спростити життя всім учасникам будівельного ринку. Відтепер одержати адмінпослугу буде значно легше, сама подача документів дуже проста. Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт або сертифікату відповідності буде достатньо мати коректний пакет документів (який формується за чек-листом) та цифровий підпис (який можна отримати в банку за кілька хвилин).

Взагалі е-систему розроблено для того, щоб систематизувати усі відомості, які стосуються будівництва, в одній базі даних: інформацію щодо виданих містобудівних умов та обмежень, будпаспортів, проектної документації, експертних звітів, дозвільних документів, паспортів БТІ.

Для цього систему підключили до низки реєстрів: Реєстр речових прав на нерухоме майно, Реєстр атестованих осіб, Реєстр експертних організацій, Публічна кадастрова карта, запроваджений Реєстр містобудівних умов та обмежень, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та ін. Всі внесені дані оброблятимуться та перевірятимуться. А е-система буде повідомляти реєстраторам про можливі ризики або помилку в документі.

Також у Системі вже працює розділ аналітики. Він зображений у вигляді інтерактивної карти України. Можна перейти на будь-який регіон, обрати район чи населений пункт і проаналізувати, що відбувається у певній області. З’являються графіки на яких видно об’єми будівництва та інформацію про видачу дозволів і сертифікатів відповідності. Дуже зручно як для забудовників, так і для реєстраторів.

Крім того, в Системі можна буде відслідкувати всі процеси, тобто на якому етапі розгляду перебувають твої документи.

Такий підхід допоможе уникнути корупційних ризиків та помилок за рахунок людського фактору.

Наразі ми продовжуємо працювати над впровадженням певних ідей та новацій. На засідання щодо роботи е-системи в Кабмін постійно запрошуються представники державних відомств, чия робота на пряму чи дотично пов’язана з будівництвом, аналізуються їхні зауваження та враховуються побажання. Це потрібно для того, щоб мати змогу якомога оперативніше та якісніше надавати адмінпослуги онлайн.

 
Джерело: прес-служба Держсервісбуду

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.