Скільки коштує винайняти квартиру в Києві довгостроково і як зміняться ціни в найближчій перспективі

Дешеве дорожчає. У скільки обійдеться оренда квартир у Києві восени 2020 року

Що з цінами на оренду
квартир в Києві

Дачний сезон закінчується, а це означає, що у заміської нерухомості знову наростає конкуренція з орендованим житлом у столиці. Восени ціни на оренду квартир у Києві з року в рік стабільно зростають, доступної пропозиції всім охочим бракує, проте 2020 року ситуація виглядає інакше. 

Угору ціни на оренду квартир у столиці восени тягнуть одразу кілька чинників. По-перше, до навчальних закладів Києва щорічно вступають десятки тисяч молодих хлопців і дівчат із регіонів, яким бракує місць у гуртожитках або ж вони їх просто не приваблюють.

Оставили лишь унитаз и голые стены: новый вид мошенничества с арендованными квартирами (ВИДЕО)

Цього року коронакриза й дистанційне навчання вдарили по планах власників квартир. Мало того, що частина квартиронаймачів звільнили житло ще в середині весни — на початку літа, так і нової крові в столиці поки що не видно.

«Студенти зазвичай винаймали 1-2-кімнатні квартири в середньому ціновому діапазоні в спальних районах, але зі зручною транспортною доступністю до навчальних кластерів. Це передусім Солом’янський, Святошинський, Оболонський, Голосіївський райони та ВДНГ», — розповідає київський рієлтор Олександр. За його словами, вилка цін ще рік тому була в межах 8 — 12 тис. грн залежно від метражу, але знімали учні житло в складку — так дешевше.

Сьогодні ж винайняти квартиру на вторинному ринку в будинках не найсвіжішої споруди можна на 500 — 1 тис. грн дешевше: власники квартир, втомившись чекати орендарів, заманюють їх дисконтами й готові торгуватися. Але біда в тому, зазначають експерти, що торгуватися просто немає з ким.

Другий пул потенційних квартиронаймачів для довгострокової оренди — це офісні працівники, робітники підприємств, тобто ті, хто приїхав до Києва заробляти гроші. Криза й досі тримає по домівках співробітників безлічі компаній, до того ж частина бізнесів пішла на скорочення штату, і люди залишилися без роботи.

«Ті, хто зараз повертається до Києва на роботу й шукає житло для оренди, висловлюють одне основне побажання: аби дешевше. Шукають або близько до місця роботи, або неподалік станцій метро, адже наземному транспорту в умовах карантину довіряють менше», — ділиться спостереженнями Ольга, незалежний рієлтор.

Пандемія трансформувала ринок праці: як змінились зарплати, підхід до роботи і співробітників (ІНФОГРАФІКА)

Наразі оренда квартир в центральних і навколоцентральних районах Києва в нових будинках зі свіжим ремонтом і розвиненою інфраструктурою дещо подорожчала з огляду на сезонний чинник і попит, що зріс, як порівняти з літніми місяцями, зазначає експерт.

Однокімнатна квартира наразі там коштує в середньому від 9 до 10,5 тис., двокімнатна — 10-12 тис. грн, а трикімнатна — від 12 тис. грн і вище. Саме в такому ціновому діапазоні представлено більшість пропозицій з оренди квартир.

Щодо «спальників», віддалених від центру, а також старих мікрорайонів на кшталт Виноградаря, Вітряних гір, Харківського, то там можна знайти квартири в непоганому стані й із мінімальним набором необхідної техніки за 7-8 тис. грн. «У такому разі можна сподіватися на свіжий косметичний ремонт у ванній і кухні, пральну машину й робочий холодильник. Усе, що нижче за цю суму, навряд чи порадує вас станом», — попереджає Ольга.

Рынок аренды жилья: рейтинг украинских городов по доступности аренды квартир (ИНФОГРАФИКА)

Але саме за бюджетним житлом зараз влаштоване справжнє полювання, і власники демонструють завищені апетити щодо ціни. З відновленням ринку оренди саме цей сегмент дорожчає найбільше. За прогнозами рієлторів, до кінця року він сміливо може додати в ціні до 20%, якщо, звісно, не вдарить друга хвиля коронавірусу.

Загалом же оренда квартир у Києві на довгостроковий період прямо залежатиме від активності орендодавців, їхньої платоспроможності та курсових коливань. Гравці не прогнозують різких стрибків цін на орендоване житло, однак діапазон подорожчання на 500 — 1 тис. грн на місяць залежно від району все ж закладають з огляду на те, що бізнес-сезон тільки-но стартував.

 

Интересно про строительство: ранее мы писали о гидроизоляционном материале Neoproof Polyurea который, используется, в основном, для плоских кровель с бетонным основанием и рубероидных крыш

Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.