Соціальну допомогу перерахують по-новому, але отримають її не всі

Кабмін визначив норми для перерахунку соціальної допомоги та виплати її малозабезпеченим сім’ям

Соціальні виплати перерахують

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою визначив норми для перерахунку державної соціальної допомоги і виплати її малозабезпеченим сім’ям.

Про це розповіла на брифінгу міністр соціальної політики України Марина Лазебна, повідомила пресслужба міністерства.

“Сьогодні на засідання уряду була прийнята постанова, яка називається – деякі питання виплати державної соціальної допомоги. Ця постанова була розроблена на виконання ЗУ, яким з 1 липня встановлюються нові розміри соціальних виплат окремим категоріям осіб, а також удосконалюються принципи та підходи до призначення та надання державних соціальних допомог в Україні”, — сказала Лазебна.

Ринок газу: Нафтогаз хоче, щоб клієнти постачальника «останньої надії» потрапляли до нього автоматично

Міністерка вважає, що рішення уряду має на меті дві речі: унормувати перерахунок соціальних виплат та спростити доступ в оформленні соціальної допомоги. Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування збільшилася з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, а на дітей з інвалідністю до 3,5 прожиткових мінімумів.

“Перерахунку підлягатимуть виплати, які були нараховані у січні-червні 2020 року, але перерахунок буде проведено з 1 січня 2020 року, тобто з часу, який вже минув. Цим рішенням Кабміну було призначено нову редакцію порядку призначення і виплати державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям. Основним принципом надання допомоги визначено: об’єктивність причин отримання низьких доходів або їх відсутність у непрацюючих працездатних членів сім’ї”, — додала міністр. 

Але насправді зміни торкнуться всіх одержувачів соціальної допомоги.

Головне нововведення — Кабмін переписав формулу визначення сукупного сімейного доходу, від якого залежить сума бюджетних компенсацій і саме право на допомогу.

Крім того, названий цілий список причин, за якими можуть «відкликати» соцдопомогу, аж до того, що доведеться повернути вже отримані гроші.

Тобто, з одного боку, окремим одержувачам будуть платити більше, з іншого — виросте армія «відмовників».

Электроэнергия для населения должна быть дороже, цены нужно поднять – Гетманцев 

Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.