Споживач має оплачувати комунальні послуги за реальними платіжками — Мінрегіон

Наразі споживач оплачує послуги за нормами, які, у більшості випадків є завищеними

Споживачі вимушені оплачувати рахунки,
які нараховані за завищенними нормами

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, в Україні житлові будівлі оснащені на:

  • 81,3% – лічильниками теплової енергії,
  • 17,0% – лічильниками гарячої води,
  • 74,6% – лічильниками питної води.

Газ для населення подорожчає на 19%, а водопостачання на 23% — прогноз Мінекономіки на 2020 рік

Якщо прилад обліку не встановлено, мешканці оплачують послуги за встановленими нормами споживання, які є розрахунковими.

«Наразі у житлових будівлях не забезпечено стовідсоткового обліку комунальних послуг, не зважаючи на вимоги Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». І заручником цієї ситуації є споживач, адже він оплачує послуги за нормами, які, у більшості випадків є завищеними. Тому одним із пріоритетних завдань, які маємо вирішити – це питання обліку», – зауважує заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.  

Для забезпечення 100% обліку будівель вузлами комерційного обліку необхідний як додатковий час, так і фінансові ресурси.

Першочергово необхідно встановити вузли комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води, адже саме послуги з теплопостачання займають у платіжці споживача найбільшу частку.

Количество получателей субсидий существенно сократится: эксперт назвал причину

Наразі Мінрегіон опрацьовує можливість внесення змін до законодавства та отримання з державного бюджету коштів для фінансування робіт зі встановлення вузлів комерційного обліку у тих будівлях, де вони відсутні. З цією метою здійснюється детальний аналіз ситуації з облаштування вузлів комерційного обліку теплової енергії та гарячої води у кожному регіоні України та визначається потреба коштів для їх встановлення протягом 2020-2021 років.

«Платіжки споживача мають бути реальними та враховувати лише ті обсяги тепла чи води, які фактично спожито споживачами у відповідній будівлі та зафіксовані приладами обліку» –  наголосила Наталія Хоцянівська.

Отдельная плата за доставку газа населению: почему она необходима? — комментарий экс министра ЖКХ 

Интересно про строительство: ранее мы писали о том, как выбрать сайдинг для дома и дачи

Источник:
minregion

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.