Створення держреєстру прав на об’єкт незавершеного будівництва має стати механізмом запобігання зловживань забудовників

Команда фахівців на чолі з народним депутатом Оленою Шуляк презентувала концепцію законодавчих змін, які покликані урегулювати відносини між забудовниками та інвесторами, захистити саме інтереси інвесторів

Держреєстр прав на об’єкт
незавершеного будівництва

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко під час зустрічі міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва заявив про створення «державного реєстру прав на об’єкт незавершеного будівництва та майбутній об’єкт нерухомості». Про це повідомляє пресслужба МВС.

«За два місяці буде напрацьовано законодавчу базу, яка унеможливить шахрайство із забудовами», – заявив Геращенко.

Згідно з повідомленням, створення «Державного реєстру прав на об’єкт незавершеного будівництва та майбутній об’єкт нерухомості» має стати механізмом запобігання зловживань забудовників при продажу майнових прав на об’єкт нерухомості.

Відкрито дані з Реєстру будівельної діяльності

Зазначається, що з цього приводу команда фахівців на чолі з народним депутатом Оленою Шуляк презентувала концепцію законодавчих змін, які покликані урегулювати відносини між забудовниками та інвесторами, захистити саме інтереси інвесторів, а також посилили відповідальність забудовників за невиконання договірних умов або шахрайських дій.

Зі свого боку голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв зазначив, що активно ведеться робота над змінами в законодавство щодо діяльності фінансового регулятора, насамперед надання йому реальних важелів контролю та попередження махінацій з фінансовими ресурсами, в тому числі надання доступу до банківської таємниці, можливості блокування рахунків шахраїв та інші інструменти, за прикладом зарубіжних країн, де такі регулятори мають значні повноваження.

«Робота переходить в площину саме практичних напрацювань та результативної діяльності в створених підгрупах. За 2 місяці ми повинні напрацювати проєкти законодавчих актів та нормативно-правових документів, які б унеможливили в майбутньому шахрайство з грошима інвесторів, а також сформувати «дорожню карту» тих проблемних об’єктів, які вже існують в Україні», – зазначив Геращенко.

При первой покупке жилья украинцам больше не нужно платить пенсионный сбор

Уточнюється, що ініціативні та зацікавлені громадяни можуть вносити свої аргументовані пропозиції щодо можливого вирішення проблем з незавершеним житловим будівництвом (електронна адреса МРГ – kanishynalm@minregion.gov.ua).

 

Цікаво про ремонт: «Снєжка-Україна» запустила виробництво нової ґрунтівки глибокого проникнення

Источник:
mind

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.