У Києві планують появу «повітряного таксі». Це одне із завдань нової транспортної стратегії

Одним з технічних завдань стратегії є розробка схеми розміщення вертодромів

Повітряне таксі Києва

У Києві, разом із Генпланом, розробляється і транспортна стратегія — Комплексна схема транспорту. На її розробку вже оголошено тендер, а серед її завдань згадується розробка «схеми розміщення вертодромів у Києві».

Вертодроми зможуть використовувати як місце зльоту та посадки «летючих таксі» (які також  називають літаками вертикального зльоту та посадки VTOL). Як відомо, багато міст наразі зацікавлені в освоєнні повітряного простору для пасажироперевезень, що насамперед дозволить зменшити затори на дорогах.

Устаревшее жилье снесут? Куда отселят жильцов и что не так с законопроектом

Зазначається, що на Заході вже давно замислилися над розвитком повітряного таксі. Такі служби можуть бути створені на замовлення разом з мережею вузлів посадки, що зробить її подібною до станцій канатної дороги. Така система зможе працювати незалежно від дорожніх мереж та заторів, тож час прибуття можна буде точно розраховувати. Особливо це стане в пригоді для трансферів до аеропорту.

Дослідженням та опрацюванням подібних технологій займаються різні міжнародні компанії. Так, повідомляється, що компанія Fraport AG у Франкфурті займається розробкою повітряного таксі, яку може представити найближчим часом. Але спершу послуга не буде придатною для масового ринку через високі виробничі витрати. Вартість послуги зменшиться по мірі зростання кількості користувачів.

З 2011 по 2014 рік проєкт ЄС myCopter досліджував використання повітряних таксі в містах Англії, Німеччини та Швейцарії. До прикладу, ліверпульці із захватом відреагували на цю ідею та зраділи відсутності затримок у дорожньому русі, а от швейцарці в Цюриху відреагували стриманіше. У німецькому місті Тюбінген людей хвилювало зменшення приватності із появою «летючих таксі». Для розв’язання цієї проблеми запропонували створити спеціальні польотні коридори для повітряних таксі — наприклад, над автомагістралями.

Занепокоєння викликала і безпека повітряного таксі. Професор Генріх Х. Бюльтхофф, керівник проєкту myCopter, зазначив, що ризик аварій у повітрі значно менший, ніж на дорозі, де щодня в ДТП гинуть близько 3000 людей. Він додав, що для такого типу перевезень можуть використовуватися автоматичні системи зв’язку, подібні до автопілотів.

Вирішальним для запровадження такого таксі як доповнення до громадського транспорту стане його прийняття громадськістю та забезпечення інфраструктурою. Потенційні постачальники вже розв’язують найрізноманітніші питання: де створювати станції VTOL, щоб охопити якомога більше клієнтів? Яка система ціноутворення була б вигідною? Як краще створювати авіапарки для високого рівня обслуговування?

У Швеції на вантажівках перевезуть ціле місто. Причина — просідання грунту (ФОТО)

Дефіцитним ресурсом для створення мережі повітряного таксі є простір для будівництва станцій VTOL. Адже планування цих хабів має включати необхідне енергопостачання та простір для обслуговування та ремонту «летючого транспорту». Однією з таких ідей стало використання дахів будівель, як для вертольотів. Інвестиції для освоєння дахів оцінюють значно меншими, ніж при будівництві нових станцій чи аеропортів.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему «Короновирус и строителство — прогнозы и советы»
 

Фото обкладинки: The Foreign Office Collective PTV Group 

Источник:
hmarochos

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.