Укрзалізницю закликають не впроваджувати з 1 липня новий договір на вантажоперевезення

Керівники промислових асоціацій закликають доопрацювати договір на залізничні перевезення з урахуванням зауважень вантажовласників

Бізнес вимагає
доопрацювати договір

Шість промислових асоціацій і об’єднань закликають владу скасувати заплановане на 1 липня 2020 року впровадження нового договору «Укрзалізниці» на надання послуг з організації перевезення вантажів залізницею.

«З огляду на явну недопрабованість положень нового договору, його суперечність чинному законодавству, асоціації вимагають скасувати його впровадження до моменту завершення доопрацювання з урахуванням зауважень вантажовласників. На період доопрацювання редакції нового договору асоціації вважають за необхідне продовжити термін дії чинного договору на надання послуг з організації перевезення вантажів залізницею», – йдеться в повідомленні.

У зверненні серед неприйнятних для бізнесу відзначено такі положення нового договору:

  • сама форма публічного договору, що виключає заперечення з боку замовника;
  • суміщення в одному договорі як послуг перевезення, так і надання вагонів;
  • положення про одностороннє внесення змін до договіру з боку «Укрзалізниці» за відсутності такого права у замовника;
  • відсутність відповідальності перевізника за несвоєчасну доставку вантажів;
  • надання непридатних за технічним станом вагонів;
  • відсутність компенсації за маршрутні відправки.

Цілий розділ зауважень присвячено численним спробам «Укрзалізниці» всіма способами збільшити плату за користування вагонами.

«Найбільш значним є необґрунтований коефіцієнт Тдод – додатково оплачувана замовником кількість діб, які додаються до строку використання вагонів у завантаженому та порожньому рейсі», – наголошено у зверненні.

Ціни на вантажоперевезення зростуть у 6-7 разів. ЄБА рекомендує Укрзалізниці доопрацювати новий договір

Промисловці називають яскравим прикладом безпідставних нарахувань правило округлення часу використання вагонів тільки в бік збільшення до повних діб. На їхню думку, на практиці це неминуче призведе до збільшення плати за використання вагонів на додаткові 1-2 діб.

«Така позиція перевізника, який має монопольне становище на ринку залізничних перевезень, може спричинити зниження їх ефективності та значне зростання витрат користувачів послуг. Однобокість позиції АТ «Укрзалізниця» призведе до того, що замовники будуть змушені переорієнтуватися на інші види транспорту або обмежити використання вагонів ЦТЛ», – йдеться у зверненні.

Рынок жилья выходит из карантина: что с ценами на квартиры и сколько строек будет заморожено

Источник:
gmk

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.