«Умовний» облік газу: терміни установки газових лічильників для населення спливають

Всі побутові споживачі повинні мати лічильники газу до 1 січня 2021 року

Терміни установки
лічильників газу закінчуються

Згідно з указом уряду до 1 січня 2021 року всі побутові споживачі повинні мати лічильники газу. Курс на тотальну установку лічильників газу всім побутовим споживачам було взято ще дев’ять років тому — в липні 2011 року вступив в силу закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Відомо, що відповідно до закону, до 1 січня 2012 року лічильники повинні були встановити споживачі, що використовують найбільші обсяги газу (опалення, газова плита і підігрів води).

«Тарифная революция» на рынке ЖКХ может привести к существенному росту цен для населения. Мнения экспертов

Для тих, хто використовує газу менше — лише для підігріву води та приготування їжі, кінцевий термін встановлення лічильників був визначений до 1 січня 2016 року.

Для тих, хто використовує газ тільки для газової плити, «дедлайн» по лічильникам був встановлений до 1 січня 2018 року. Але в 2017 році кінцевий термін для цієї категорії споживачів був відсунутий ще на 3 роки — до 1 січня 2021 року.

Однак, станом на 1 січня 2020 року, за даними регулятора, без лічильників газу налічується 1,03 млн абонентів (для порівняння — на 1 січня 2019 року абонентів без лічильника було близько 1,4 млн).

Нагадаємо, що Україна стала єдиною країною в Європі і навіть на пострадянському просторі, де природний газ купують з позначкою «умовно». В країні немає 100% обліку споживання газу населенням. Через це, ті, у кого стоять лічильники, доплачують за тих, у кого таких приладів немає.

COVID-19: Кабмін пропонує штрафувати «безмасочників». Наскільки хочуть підвищити штрафи 

Интересно о строительстве: ранее мы писали об особенностях лакокрасочных материалов украинского производства

Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.