Валютна іпотека. Мораторій скоро скасують, НБУ закликав позичальників готуватися до цього вже зараз

Дія мораторію на стягнення валютної іпотеки завершиться у квітні 2021 року, але в НБУ радять боржникам та банкам вже розпочати переговори

Мораторый на стягнення 
житла скоро припинить свою дію

Після завершення у квітні 2021 року терміну дії мораторію у сфері валютної іпотеки банки зможуть стягувати заставне майно (квартири та будинки), тому банкам та позичальникам варто вже зараз розпочати переговори. Про це йдеться на Facebook-сторінці НБУ.

«Не варто чекати ще півроку, щоб владнати проблеми із валютною іпотекою. Вже зараз варто повторити спроби провести перемовини та знайти прийнятне для обох сторін рішення», – зазначається у повідомленні.

Що саме радить регулятор

У Нацбанку підкреслюють, що дія мораторію жодним чином не заважає реструктуризації заборгованості. Крім того, банки вважають стягнення застави надзвичайним заходом і, за можливості, намагаються врегулювати проблеми мирним шляхом.

При цьому боржники, які сядуть за стіл переговорів із банком та сумлінно обслуговуватимуть реструктуризований борг, точно не залишаться без житла.

Саме реструктуризацію заборгованості у Нацбанку вважають оптимальним рішенням для обох сторін.

Умови реструктуризації можуть передбачати прощення частини боргу та скасування будь-яких штрафів чи пені. А залишок кредиту погашатиметься виключно в розмірі ринкової вартості житла. Фактично, потрібно оплатити лише ті реальні квадратні метри за поточною ринковою ціною, в яких боржник наразі проживає.

Більш того, сторони завжди можуть домовитись і про інші, більш лояльні умови для позичальника.

«Якщо в історії мораторію нарешті вдасться поставити крапку, наслідки будуть сприятливими не лише для банків. Вищий рівень захисту власних прав дозволить банкам активніше кредитувати та знизити ставки за іпотечними кредитами. Щойно банкам вдасться позбавитись обтяжливого спадку проблемної іпотеки, вони нарешті зможуть дати їй другий шанс. Адже житлове кредитування завжди було і залишатиметься цікавим напрямом», – зазначають в НБУ.

Іпотека під 10%: заплатимо значно більше. Що відомо про приховані платежі та як зекономити

Коли ввели такий мораторій

Цей мораторій ввели у 2014 році після того, як агресія РФ проти України призвела до економічної кризи та девальвації національної валюти.

Через знецінення гривні громадяни не могли продовжувати платити за валютними іпотечними кредитами. Тому банкам заборонили стягувати заставне майно: квартири та будинки.

Мораторій передбачає заборону примусового позбавлення валютних позичальників їхнього єдиного житла, яке є заставою за валютним кредитом.

Рынок аренды жилья. В каком городе снимать квартиру выгодней: рейтинг доступности аренды жилья (ИНФОГРАФИКА)

Як продовжували мораторій

16 липня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3640 про продовження мораторію на стягнення банками заставного житла за кредитами в іноземній валюті.

Автор цього законопроєкту запропонував продовжити дію мораторію до ухвалення окремого закону, який врегулював би не лише питання реструктуризації заборгованості за валютними іпотечними кредитами, а й порядок стягнення заставного майна.

10 серпня президент ветував закон, ухвалений Радою 16 липня та передав у парламент свої пропозиції щодо цього документу.

Вже 16 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3640 з пропозиціями президента, серед яких – продовження мораторію лише до 21 квітня 2021 року.

22 вересня цей документ направили на підпис президенту, а 6 жовтня голова держави підписав закон.

Квартира в качестве компенсации за уход за стариками: в Минсоцполитики предлагают новый законопроект. Что известно

Якого майна стосується мораторій

Мораторій передбачає встановлення заборони на примусове стягнення майна, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об’єктом незавершеного житлового будівництва.

При цьому заборона діятиме, якщо загальна площа такого житлового майна (або об’єкта незавершеного житлового будівництва) не перевищує 140 квадратних метрів для квартири та 250 квадратних метрів – для житлового будинку.

COVID-19: Кабмін пропонує штрафувати «безмасочників». Наскільки хочуть підвищити штрафи 

Интересно о строительстве: ранее мы писали об особенностях лакокрасочных материалов украинского производства

Источник:
money

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.