Вартість електроенергії: «Роттердам+» хочуть повернути

Депутат запропонувала повернути «Роттердам+»

«Роттердам+» 2.0?

Щоб врятувати енергетику необхідно повернути регулювання енергетики та формульне ціноутворення на ринку електроенергії. Про це написала народний депутат України, Людмила Буймістер на своїй сторінці в Facebook.

«Задля запобігання краху базової галузі – енергетики та необхідності пошуку ще 50 млрд грн задля порятунку галузі треба терміново повернути регулювання в енергетиці, в т.ч. тимчасово повернутися до регулювання ціни для промисловості з використанням імпортного паритету в ціноутворенні на вугілля аналогічно до діючого ціноутворення на газ, щоб був об’єктивний та прогнозований ціновий маркер», — написала Буймістер.

Стоимость электроэнергии в Украине в разы выше, чем в Европе

Депутат нагадала, що до запровадження ринку електроенергії рік тому діяло формульне ціноутворення (т.зв «Роттердам+») — після скасування якого енергогалузь опинилась в кризі. Зокрема енергокомпанії зазнають значних збитків, заборгованість учасників ринку сягнула десятків мільярдів, майже зупинилась вугільна галузь, а шахтарі вийшли на протести.

За її словами, формульне ціноутворення варто ввести як тимчасовий захід – на рік. Після чого запровадити повноцінний ринок електроенергії, врахувавши і виправивши допущені помилки.

«За цей час необхідно проаналізувати зроблені помилки, провести санацію фінансів енергопідприємств, відновити платіжну дисципліну, повернути прогнозованість ціни струму, щільно прищемити шпарини для корупції і потім разом із Секретаріатом Енергетичного співтовариства та міжнародними партнерами впровадити повноцінний ринок. Без різних адміністративних обмежень та відповідних викривлень», — наголосила Буймістер.

Повышение тарифа на транспортировку электроэнергии отразится на стоимости товаров и услуг для населения – минэнерго

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року була запроваджена нова модель ринку електроенергії. Вона прийшла на зміну т.зв моделі пулу, де ціни були регульовані державою. Вартість електроенергії для промисловості розраховувалась відповідно до постанови НКРЕКП 289 від 23 березня 2016р. Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії (т. зв. формула «Роттердам+»). Вона встановлювала прогнозну вартість електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Також передбачала включення вартості  доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для усього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 р. із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла. 

Как карантин повлиял на цену аренды и покупки жилья (ИНФОГРАФИКА) 


Источник:
jkg-portal

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.