Вартість газу під час опалювального сезону істотно відрізнятиметься від минулорічних цін. Коболев зробив заяву

Коболев повідомив як зміниться вартість газу наступного опалювального сезону

Вартість газу наступного
опалювального сезону

Вартість природного газу залишається рекордно низькою, як порівняти з минулими періодами, і, за попередніми розрахунками, наступного опалювального сезону буде до 30% нижче, ніж торік.

«Уже сьогодні ми можемо припустити, що в другому півріччі, у розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижчою, ніж 2019 року. За попередніми розрахунками, на 20, а то й на 30%», — зазначив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Світові ціни на газ традиційно падають у період низького попиту та зростають напередодні опалювального сезону. Але економічна криза ще більше вплинула на скорочення попиту 2020 року.

Зазначимо, що з січня 2020 року оптова ціна на природний газ у рамках спеціальних зобов’язань (ПСО) розраховується згідно з постановою Кабінету міністрів України № 17 від 24 січня 2020 року. Водночас основним індикативом є фактичні результати біржових торгів, які відбуваються з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Цены на газ для населения будут определятся формулой «импортный паритет плюс» – Оператор ГТС Украины

З березня на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. ОГТСУ провів тендер на закупівлю газу з поставками у березні-грудні 2020 року. Торги показали значну конкуренцію, що призводить до зниження оптових цін на газ.

У розрахунках ціни на газ для побутових споживачів на липень «Нафтогаз» керувався Постановою КМУ щодо ПСО і даними щодо середньозваженої ціни переможців на торгах з поставок газу ОГТСУ.

У підсумку ціна в березні була на 14% нижчою, ніж в лютому, у квітні — на 15% нижчою, ніж у березні, у травні — на 20% нижчою, ніж у квітні, а у червні — на 6% нижчою, ніж у травні.

Ринок газу: Нафтогаз хоче, щоб клієнти постачальника «останньої надії» потрапляли до нього автоматично 


Источник:
thepage

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.