Витрати пенсіонерів на оплату тепла досягли критично високого рівня — «Тарифна комісія»

Витрати пенсіонерів на тепло складають становить близько 25% середньомісячного доходу, що є критично великим рівнем

«Тарифна комісія» підрахувала
витрати пенсіонерів на тепло

Витрати на послуги з теплопостачання для людей похилого віку становлять близько 25% доходів, що є критично високим рівнем.

Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за результатами круглого столу «Соціальний захист людей похилого віку».

«За результатами проведеного аналізу, НКРЕКП бачить, що однією з основних проблем для вразливих верств населення є доступність комунальних послуг. На сьогодні частка витрат на послуги постачання теплової енергії від середньомісячного доходу домогосподарства становить 11%, в той час як для людей похилого віку такий показник становить близько 25%, що є критично великим рівнем», — ідеться у повідомленні.

Регулятор наголошує, що основою для зниження фінансового тягаря для населення поряд із наданням субсидій має стати впровадження заходів з енергоефективності як самими мешканцями, так і ліцензіатами НКРЕКП, налагодження комунікації між надавачем комунальної послуги та споживачем.

Расчёт субсидий по-новому: газ посчитают по ценам, которые ниже рыночных, разницу придется доплачивать

А ось частка витрат на електричну енергію у середньомісячному доході домогосподарства в Україні становить 1,2%, що утричі нижче, ніж відповідний показник у країнах Центрально-Східної Європи.

«З метою забезпечення додаткового соціального захисту малозабезпечених верств населення, для індивідуальних побутових споживачів було передбачено систему блочних тарифів на електричну енергію, що надала можливість населенню контролювати обсяги споживання електричної енергії (економно її споживаючи) для власних побутових потреб у квартирах та приватних житлових будинках 90 коп. та 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год.», — нагадали в НКРЕКП.

Субсидии и льготы на оплату коммуналки сократили еще на 756,9 млн грн. Что известно о распоряжении №1177

Як повідомлялось, за даними Держстату, на кінець липня 2020 року заборгованість населення зі сплати за постачання теплової енергії та гарячої води становила 17,3 млрд грн.

У січні–грудні 2019 року за субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг звернулось 4 353,7 тис. домогосподарств, що на 41,7% менше, ніж за попередній рік. Сума субсидій, призначених домогосподарствам, за 2019 рік перевищила 2,1 млрд грн.

100 млрд гривен сэкономят на субсидиях и прочих соцвыплатах. В Минцифре предложили «отсеять» получателей соцпомощи 

Цікаво про ремонти: раніше ми писали про переваги та різноманіття складних металевих сходів на горище
Источник:
ukrinform

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.