Встановлено нові «зелені» тарифи. Що відомо?

Верховна Рада схвалила закон, який скорочує тарифи на «зелену» електроенергію. Що про нього відомо

«Зелені» тарифи знижено

Верховна Рада схвалила у другому читанні закон, який скорочує тарифи на «зелену» електроенергію. Також він вирішує проблему заборгованості перед виробниками електроенергії з альтернативних джерел.

Электроэнергия для населения подорожает более чем в 2 раза — эксперт

За відповідний законопроект №3658 проголосувало 288 народних обранців. Документ передбачає скорочення «зелених» тарифів для вітроелектростанцій, введених в експлуатацію до 2020 року, на 7,5%, для сонячних – на 15%. Також він встановлює відповідальність за небаланси виробникам такої електроенергії у 2021 році в розмірі 50% від помилки прогнозу і 100% у 2021 році.

Крім того, закон передбачає сплату заборгованості у 20 млрд грн перед виробниками «зеленої» електроенергії – 40% від боргу до кінця 2020 року і 60% у наступному році (по 15% кожного кварталу).

Раніше президент Володимир Зеленський зазначав, що «зелений» тариф в Україні є одним з найвищих у Європі і його слід знизити.

Українська електроенергія, яка в рази дорожча за європейську, подорожчала ще на 13,5%

В «Укренерго» заявили, що після введення у дію всіх ВЕС та СЕС, які наразі створюються, через завищені тарифи на їхню електроенергію ціни для споживачів мають зрости удвічі.

Згідно із законом про електроенергетику, «зелений» тариф – це тариф, за яким оптовий ринок електричної енергії України зобов’язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії. Енергопостачальники зобов’язані купувати електричну енергію в обсягах та за цінами, визначеними Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ).

25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про «зелені» аукціони. Згідно з документом, нинішня система підтримки суб’єктів господарювання «зеленими» тарифами, діятиме до 2030 року. Документ передбачає впровадження «зелених» аукціонів із 2020 року та обов’язкову участь у них інвесторів сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт та вітроелектростанцій потужністю понад 5 МВт.

Долги по коммуналке: Марченко поддержал ужесточение наказаний

18 серпня 2017 року Кабмін схвалив Енергетичну стратегію України на період до 2035 року. Уряд планує до 2035 року збільшити частку відновлювальної енергетики в загальній структурі сектору до 25%. Зокрема, сектор біомаси збільшиться з 2,2% до 11,5%, а частка енергії від сонця і вітру зросте з 0,1% до 10%.

Строительный рынок: как изменился спрос и почему часть ЖК могут остаться недостроенными 


Джерело:
ua

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.