Як сходи таунхаусів перетворилися на осередки посткарантинного соціального життя? (ФОТО)

Зустрічатися з друзями, працювати та просто проводити час на сходах, дотримуючись соціальної дистанції, безпечніше, ніж робити все те саме вдома.

 

Місце зустрічі — сходи

Після пом’якшення карантинних обмежень мешканці Нью-Йорку зрозуміли, що з верхівок сходів їхніх таунхаусів можна спокійно спілкуватися з сусідами, зустрітися з друзями, випити «на відповідальній відстані» або просто «потусити на сходах». Як сходи багатоквартирних міських будинків стали осередками соціального життя їхніх мешканців.

Британці у карантин орендують надувні паби і ставлять їх у своїх двориках (ФОТО, ВІДЕО)

Наразі у місті діють обмеження на публічні зібрання — до 10 осіб. Але люди переконані, що перебувати на вулиці зі своїми  співмешканцями безпечніше, ніж всередині.

«В моєму будинку немає сходів, тому я приходжу до інших», — повідомила 39-річна Кара Буднер, сидячи на сходах будинку своєї подруги Лексі Робінсон у Бед-Стю (Бедфорд — Стайвесант — один з районів на півночі Брікліну). Будівля, де мешкає Кара на Клінтон-Хілл, має лише двір. Жінка зазначає, що це не одне й те саме.

«Хтось приходить щодня, — розповідає Лексі Робінсон. — Перший місяць [карантину] лише дехто спускався постояти на сходах, ми з чоловіком лише стояли біля вікон».

27-річний Уго Беніада та 26-річний Нейт Гофман спускаються на сходи подзвонити друзям по FaceTime та попити кави. Нещодавно вони з друзями відсвяткували день народження Гофмана на сходах, замовивши їжу з місцевої піцерії.

«Ми завжди знали своїх сусідів, але насправді не спілкувались до того, як стали проводити час на сходах майже постійно. Тепер ми їх досить добре знаємо», — сказав Гофман.

Цікаво, що спершу сходи таунхаусів Нью-Йорку не повинні були виконувати «соціальну функцію». Будинки почали додатково оснащувати сходами на початку XIX століття, коли все більше людей стали прибувати до міст. Підрядники, що перетворювали односімейні маєтки на багатоквартирні міські будинки, прагнули оптимізувати кожен квадратний метр простору. Таким чином, підвальні приміщення піднімали до рівня землі, щоб зробити з них вітальні. Для цього й потрібно було додати сходи, щоб орендарі могли дістатися до входу.

Останнім часом сходи також слугували місцем, звідки деякі нью-йоркці могли спостерігати за масовими демонстраціями проти жорстокості поліції, які охопили США та перекинулись на інші частини світу. Окрім того, люди похилого віку або ж ті, кому здоров’я не дозволяло приєднатися до акцій протесту, але які хотіли б висловити свій протест, могли не лише спостерігати за демонстраціями, але й підтримувати учасників стуканням сковорідками чи каструлями.

 

Из-за коммунальных долгов украинцам могут запретить покидать страну, водить авто и назначат огромные штрафы

Фото: Sai Mokhtari / Gothamist

Источник:
hmarochos

 
Источник

Пинг не поддерживается.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы добавить комментарий.